"Eğer MİT cinayetlerin tarafıysa bundan kurtulamazlar!"

"Eğer MİT cinayetlerin tarafıysa bundan kurtulamazlar!"
BDP Milletvekili Ayla Akat Ata ve Altan Tan, MİT ve Ömer Güney arasındaki bağlantı ile Fransa'nın 57 telefon numarası hakkında Türkiye'den bilgi talebini SansursuzHaber.com'a değerlendirdi

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Paris cinayetleri ile ilgili Ömer Güney ve MİT bağlantısı hakkında BDP Milletvekili Ayla Akat Ata sansursuzhaber.com'a açıklamalarda bulundu. Fransa'nın Ömer Güney'e ait telefon kayıtlarındaki 57 telefon numarası hakkında Türkiye'den bilgi talebine dair konuşan Ata; "Bizim büyük talebimiz soruşturmanın genişletilmesi, Türkiye'nin üzerine düşen sorumluluğun gereğini yaparak soruşturmanın olumlu sonuçlanabilmesi ve davanın bir an önce açılması için Fransa Hükümetiyle işbirliği yapması ve varolan kayıtlarını açabilmesidir." dedi.BİLGİLER SAVCILIĞA VERİLİP DOSYA AÇILMALI

Olayın arkasındaki güçlerin kendileri için net olduğunu söyleyen Ata, Türkiye'nin üzerine düşeni yapması için kendilerinin gerekli başvurularda bulunduğunu ifade ederek; "Biz soru önergesi ve araştırma önergemizi verdik. Bir an önce bilgiler gerekli savcılığa verilip dosyanın açılması gerekmektedir." dedi.

EĞER MİT CİNAYETİN TARAFIYSA BUNDAN KURTULAMAZLAR

Geliş ilgili bir yorum da Altan Tan'dan geldi. "Milli İstihbarat olarak bu işin neresindesiniz? 57 telefon kaydıyla ilgili bunlar kimlerdir bilgi vermelisiniz.Bunları en iyi bilen MİT'tir Müsbet katkı yapılmalı. Eğer bu işin tarafıysalar zaten bundan kurtulamazlar."

Suikastte MİT'in bir şekilde bağlantısı olduğunu düşünen Tan 'eğer bağlantıları yoksa neden hiçbir bilgiyi kamuoyu yada Fransa Hükümeti'yle paylaşmıyorlar' diyerek bu olayın aydınlatılması gerektiğini ifade etti. (MRO)

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com