Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.
Çok Programlı Lise Teknoloji sınıfında düzenlenen toplantıya Kaymakam Mustafa Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Değirmenci, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Baş, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Halil Özcan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Kilitçi, İl Genel Meclis üyesi İbrahim Kılıç, Çok Programlı Lise, İmam Hatip Lisesi, İlköğretim Okulu Müdürleri ile müdür yardımcıları katıldılar.
Toplantının öncesi eğitim uğruna şehit olanlar için saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından toplantıya bazı okul aile birliği başkanlarını katılmadığını gören Kaymakam Mustafa Koç, 'Eğitimde öğretmen, öğrenci ve aileler sacayağı gibidir. İnsanlar bu tür toplantılara ve okul ziyaretlerine gelmiyorlarsa getireceğiz ya da getirmeye yönelik çalışmalar yapacağız. Sadece resmi yazı göndermekle olmaz veya ayda bir veli toplantısı yapıp gelenlerle yetinmek, gelmeyenleri kendi kaderine bırakmak değil. Bir şekilde bu sürecin içerisine bunları dahil edelim. Okul müdürleri, sınıf veya rehber öğretmenler kendilerince bir program yaparak öğrencileri evlerinde ziyaret edeceklerdir. Evde çocuğun çalışma ortamı nasıl? Avantajları ve dezavantajları neler? Öğrencileri iyice tanıyacaklar. Öğrenci velileri bizim işi ciddiye aldığımızı görürlerse bu tür toplantılara seyirci olarak da dahil olurlar. Bu toplantıda velilerin seyirci olarak bizden daha kalabalık olmalarını arzu ederdim. Bu konuda bir eksikliğimizin olduğunu görüyorum. Öğrenci velilerimizin eğitim sürecinin içine dahil edilmesi için ne tür çalışmalar yapabiliriz. Bunu tartışmamız lazım. Eğitim ve öğretimde eğitim daha önemli bir süreç. Bu nedenle son dönemde eğitime süre kalabilsin diye ders saatlerini geri aldık. Saat 13.30'dan sonra herkes evine çekilip tatil yapsın veya öğrenciler internet kafelerde oyun oynasın diye değil. Bunu biz bir deneyeceğiz. Bu uygulamanın faydalı olacağına inanıyoruz “ diye konuştu.
Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda, Eğitim Bölgesi Danışma Kurulunun görevleri, okulların fiziki durumları, devam eden okul inşaatları, 08.30–13.30 derslere giriş ve çıkış uygulaması, Okul Aile Birliklerinin çalışmaları, okulların öğretmen ve eğitim durumları, LYS ve SBS hazırlık kurslarının durumu, eğitim ve öğretimde görülen eksikliler ve alınabilecek önlemler görüşüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com