Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 16. Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 16. Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.

Çok Programlı Lise Teknoloji sınıfında düzenlenen toplantıya Kaymakam Hakan Şeker, İlçe Emniyet Amiri M.Ali İregör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Değirmenci, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Halil Özcan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Kilitçi, İl Genel Meclis üyesi ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şen, Çok Programlı Lise, İmam Hatip Lisesi, İlköğretim Okulu Müdürleri ile müdür yardımcıları, mahalle muhtarı, Okul aile Birliği başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldılar.
Toplantının öncesi eğitim uğruna şehit olanlar için saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz, 'Eğitim ve eğitiminin sorunları, önümüzdeki günlerde ve yıllarda alınacak önlemler ve atılacak adımlarla alakalı konuların görüşüleceği toplantımıza vakit ayırdığınız ve gelip burada değerli fikirlerinizi bizlerle paylaşacağınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizler gerek eğitimde, gerek diğer alanlarda kendi aklımızın, kendi bilgilerimizin, kendi tecrübelerimizin çok yeterli olduğunu düşünürsek herhalde çok fazla sonuca ulaşamayız. Yaşadığımız çevredeki tüm insanların, tüm bireylerin, tüm kişilerin, olgun veya olgunlaşma çağında olan, ana sınıfı ve ilkokul sıralarından itibaren, sokaktaki vatandaşlarımız, sokaktaki satıcılarımız dahil herkesin bizlerle eğitimle alakalı öneri ve tekliflerine açığız. Açığız derken, aslında muhtacız dememiz lazım. Çünkü çevreden ve hayattan kopuk bir eğitim çok fazla yerlere ulaşamıyor. Bizler ilçe olarak gerçi bunu başarmış vaziyetteyiz. Eğitimizle ilgili sivil toplum kuruluşlarımız, mahalle muhtarlarımız, kooperatiflerimiz, siyasilerimiz her zaman bize ışık tutmakta ve yardımcı olmaktalar' diye konuştu.
Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda, Eğitim Bölgesi Danışma Kurulunun görevleri, okulların fiziki durumları, Okul Aile Birliklerinin çalışmaları, okulların öğretmen ve eğitim durumları, YGS ve SBS hazırlık kurslarının durumu, eğitim ve öğretimde görülen eksikliler ve alınabilecek önlemler görüşüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com