Eğitim bursuyla estetik oldu

Eğitim bursuyla estetik oldu
Öğrencilik masrafları için verilen parayı estetik ameliyat olmak için kullandı

Amerika'da uygulanan eğitim bursu kredisi sistemi hiç böyle bir amaç için kullanılmamıştı. ABD'li öğrencilerin üniversite harçlarını ve masraflarını ödeyebilmek için bankalar ve diğer kurumlardan borç almasına izin veren bir düzenleme mevcut. Prestijli okullara giden öğrencilerin bile üniversiteyi bitirirken 26 bin dolar civarında borcu olan ülkede Pennsylvanialı Meredith Shuster tam 600 bin dolar borçlandı.

Yapılan incelemelerde 600 bin (1.200.000 TL) borcu olan 36 yaşındaki Meredith Shuster'in öğrenci olmadığı ve sahte evraklarla kendini öğrenci gibi tanıttığı ortaya çıktı. BBirçok kurumdan borç alan Shuster 15 ay hapse mahkum edildi.

Shuster'in hesapları incelendiğinde aldığı borcun 300.000 $’ını (yaklaşık 600.000 TL) estetik yaptırmak için harcadığı ortaya çıktı. Avukatı, müvekkilinin ‘yaşlanmaktan ve çirkinleşmekten çok korktuğunu’ yani ‘bir psikolojik bozukluğu’ olduğunu iddia ederek beraatini talep etti. Ancak mahkeme heyeti ikna olmadı. Çünkü Shuster paranın geri kalanını estetik ameliyat için harcamamış, gezip tozmuş, alışveriş yapmıştı.

Sonuçta, yargıç Shuster’ı borç aldığı parayı ABD hükümetine 32.613 $ faiziyle birlikte iade etmeye, 15 ay hapis cezasına ve 5 yıl boyunca ‘adlî denetim altında yaşamaya’ mahkûm etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com