"Eğitim" her engeli aşar!..

"Eğitim" her engeli aşar!..
2.Kütahya Eğitim Teknolojileri ve Kitap Fuarı'nda Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi adına Kütahya Beyazay Derneği 'Eğitim her engeli aşar' adlı stand açtı.

2.Kütahya Eğitim Teknolojileri ve Kitap Fuarı'nda Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi adına Kütahya Beyazay Derneği 'Eğitim her engeli aşar' adlı stand açtı. Stantta evlerinde çıkamayan ve eğitim mağduriyeti yaşayan engellilerin eğitime kazandırılması yönünde toplumun bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.
Kütahya Eğitimine belli bir yön vermek ve öğrencileri bilgi donanımı ile güçlendirmek amacıyla 14-17 Ekim 2010 tarihleri arasında 2. Kütahya Eğitim Teknolojileri ve Kitap Fuarı gerçekleştiriliyor. Bu yıl ikincisi yapılan 2.Kütahya Eğitim Teknolojileri ve Kitap Fuarı'nın başarıya ulaşması için sektörün en önemli aktörleri ile işbirliği yapıyor.
Fuarda Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkez adına Kütahya Beyazay Derneği 'Eğitim her engeli aşar' standıyla yoğun ilgi görüyor. Stand hedefinin ise evlerinde hapis kalan eğitim mağduriyeti yaşayan engellilerin eğitime kazandırılması yönünde toplumu bilinçlendirilmesi amaçlandığı bildirildi.
Beyazay Derneği 'Eğitim Her engeli aşar 'kampanyası koordinatörü Yavuz Doğanay fuar standlarına ilişkin yazılı olarak açıklamalarda bulundu.
Doğanay, yaptığı yaptığı yazılı açıklamada şu noktalara dikkat çektti:
'Anadolunun büyük fuarlarından sayılan Kütahya eğitim fuarında Türkiye Beyazay Derneği olarak yerimizi almış bulunmaktayız. Derneğimizin 'Eğitim Her engeli aşar' kampanyası ile ilgili tüm fuar katılımcılarımıza broşür, kalem, balon, dosya dağıtıyoruz. Hamdolsun ki; fuar stand yerimiz çok yoğun ilgi görüyor. Fuarda en güzel yerin Beyazay Derneği yeri olduğunu söylesek abartmış olmayız. Amacımız engellilerimizi eğitime kazandırmaktır. Bu Fuarda katkıları büyük olan Ömer Akın'a, başkanımız Ali Rıza Soyaslan'a çok teşekkür ediyorum. Cemiyet işleri büyük fedakarlıklarla gerçekleşiyor. Derneğimiz Allahın izniyle hizmetlerini her zaman daha da büyük tutacaktır.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com