“Eğitim Kalitesini Artıracağız”

“Eğitim Kalitesini Artıracağız”
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar için yapılanların, AK Parti hükümetinden önceki 70-80 sene önce yapılanlardan çok daha fazla olduğunu söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar için yapılanların, AK Parti hükümetinden önceki 70-80 sene önce yapılanlardan çok daha fazla olduğunu söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 'Afyonkarahisar'ın 2023 Vizyonu' konulu bir basın toplantısı düzenledi. Korel Termal Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısına Afyonkarahisar Milletvekili adayları, Afyonkarahisar Belediye Başkanı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, AK Partili ilçe ve belde belediye başkanları ve AK Parti Afyonkarahisar Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, basın toplantısına, 'Bizim yaptıklarımıza başkalarının hayalleri bile ulaşamaz. Hele de yaptıklarımızı rüyalarında bile göremezler. Bunu açık ve net bir şekilde söylemek istiyorum' diye başladı. AK Parti hükümetinin çok büyük hedeflerinin olduğunu anlatan Eroğlu, Afyonkarahisar ve Türkiye için çok büyük düşündüklerini ifade etti.
'Çünkü bizim niyetimiz halistir' diyen Veysel Eroğlu, şevk ve heyecanla, birlik beraberlik içerisinde bu hizmetleri yürüttüklerini söyledi. Diğer partilerin milletvekili adaylarının vatandaşlara söyleyeceği bir şeylerinin olmadığını belirten Eroğlu, 'Biz bir belde de dahi 4-5 tane müjde veriyoruz' dedi.
Afyonkarahisar için yapılanların, AK Parti hükümetinden önceki 70-80 sene önce yapılanlardan çok daha fazla olduğunu anlatan Eroğlu, şu ifadelere yer verdi: 'Keşke mümkün olsa da terazinin iki kefesine koysak, bizim yaptıklarımızın çok daha fazla olduğu görülecektir. İhracatta büyük hamle yaptık. Bölgemizde kişi başına düşen milli gelir Türkiye ortalamasının altındaydı. Ama şu an Allah'a şükür 5 kat artışla Afyonkarahisar'da Türkiye ortalamasının üzerine çıktık.'
EĞİTİM KALİTESİNİ ARTIRACAĞIZ
Afyonkarahisar'daki eğitim kalitesini çok daha ileriye götürmek istediklerini anlatan Eroğlu, eğitimin fiziki, teknolojik yapısını tamamen modern hale getireceklerini ileterek şunları söyledi: 'Özellikle yurt, kütüphane, spor alanları gibi ihtiyaçları karşılayacak okul kompleksleri gerçekleşecek. Her okulumuza spor salonları ve kütüphaneler kuracağız, derslik sayımız artacak. Türkiye'deki okullarda sınıfların öğrenci kapasitesinin en fazla 30 olması öngörülüyor. Bizim hedefimiz 25-30 arasında bir sayıya çekmek olacak. Tabi bunun için öğretmen sayısına ihtiyacımız var. Şu an 6 bin 705 öğretmen sayımız var, biz 2023 yılına kadar bu sayının 6 bin 874'e ulaşacağını tahmin ediyoruz.'
Dünyanın en ileri sağlık sisteminin kesinlikle Türkiye'de olacağının altını çizen Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: 'Hatta yurt dışındakiler, 'Ya bu Türkiye'deki sağlık sistemi ne kadar berbat bir vaziyetteydi, bunda nasıl muazzam bir dönüşüm oldu' diye doktora tezi hazırlamak için Türkiye'ye geliyorlar.'
Havaalanı, hızlı tren ve bölünmüş yollarla Afyonkarahisar'ın Türkiye'nin kavşak noktası olacağını belirten Eroğlu, termal turizmde de sadece yurt içinde değil yurt dışında da büyük bir patlama olacağını söyledi. Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar hızlı tren hattının 2011 yılı yatırım programına konulduğunu dile getiren Eroğlu, Afyonkarahisar-Uşak-İzmir, İstanbul-Afyonkarahisar-Antalya hatta Konya-Afyonkarahisar-İzmir gibi bütün bu yolların hızlı tren hatlarının Afyonkarahisar'dan geçeceğini anlattı.
SULAMA İÇİN 100 MİLYON LİRA AYIRIYORUZ
150 bin dekarlık alanda yer altı sulamasının yapılması için müracaat edildiğini anımsatan Eroğlu, bunun da 54 milyon lira tuttuğunu ifade etti. 'Daha zaman var' deyip hatta bunu da sınırsız yaptıklarını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:
'Geçmişte, Afyonkarahisar'a bizim hükümetimizden önce yer altı sulaması için ayrılan para, 200 bin lira. Bakın şu an Dinar bölgesinin bir yıllık sulaması için 5 milyon liralık müracaat var. Afyonkarahisar için ise 100 milyon lira ayırıyoruz, nereden nereye. Eski hükümetlerle bizim farkımız bu.'
BİR GÖLET 15 YILDA BİTİYOR İSPATI ELİMDE
Seydiler sulaması ve göletini 5.5 ayda 2 milyon liraya bitirdiklerine değinen Eroğlu, daha önce benzer bir göletin, sulaması hariç 15 yılda bittiğine dikkat çekti. İspatının ortada olduğunu kaydeden Eroğlu, muhalefetten isteyen olursa bunların hepsini ispat edeceğini söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ustalık döneminde Afyonkarahisar'ın şimdiye kadar aldığı yatırımların 5 katı daha fazla yatırım alacağını anlatan Eroğlu, buna inandığını söyledi. Büyük hedefleri olduğunu anlatan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
'Ama bırakın bir muhalefet parti milletvekilinin, liderinin bile Afyonkarahisar'da küçük bir proje dahi ortaya koyduğunu görünüz mü? Hiçbir projesi yok. Bizim yaptıklarımız var, yapacaklarımız var, onların da söyleyecekleri hiçbir şeyleri yoktur. Söyleyeceği bir şey olmayınca ne yapıyor, çamur atıyor, uygunsuz sözler söylüyor.'
CHP TAMAMEN İŞGAL EDİLDİ
Afyonkarahisar'a bırakın muhalefet milletvekili adayları liderlerinin dahi bir tuğla üzerine tuğla koyma şansları ihtimalleri olmadığını anlatan Eroğlu, bunları yapacaksa AK Parti hükümetinin yapacağını ifade etti.
CHP ve MHP'ye gönül veren herkesten AK Parti için destek istediklerini ileten Eroğlu, şöyle konuştu: 'Bizim hedefimiz ekseni kayan MHP'de üst düzey yöneticileri ve tamamen işgal edilen CHP gibi bir partinin üst yöneticileri. CHP tamamen işgal edildi.
Tabanı ile alakası yok. Dolayısıyla bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Az bir zaman kaldı, birlik beraberlik kardeşlik havası içerisinde inşallah 12 Haziran seçimleri içerisinde AK Parti Afyonkarahisar'da destan yazacaktır ben buna inanıyorum'
Basın toplantısının ardından Eroğlu, salonda bulunanlarla fotoğraf çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com