Eğitim-Öğretim Masaya Yatırıldı

Eğitim-Öğretim Masaya Yatırıldı
Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında dün Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında dün Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda; okulların sık sık denetlenmesi, eğitim-öğretim kalitesinin artırılması için yeni teknik ve metodların uygulanmasının teşviki ve desteklenmesi gibi konular görüşüldü.
5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 25. maddesi gereğince her ay yapılan Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında 07.10.2010 Perşembe günü saat 10.00' da Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.
İlin yönetim, ekonomik, sağlık ve sosyal yardım, kültür ve bayındırlık işleriyle ilgili işlerin ahenkli olarak yürütülmesi için alınması gereken en uygun tedbirler görüşülmek üzere 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 25. maddesi gereğince her ay yapılan Kaymakamlar toplantısı Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Başkanlığında yapıldı.
Toplantıda ilk olarak bir ay önce yapılmış olan toplantıda alınan kararlar görüşülerek değerlendirmesi yapıldı. Daha sonra 29 Ekim 2010 tarihinde kutlanacak olan Cumhuriyetimizin 87. yıldönümü kutlama hazırlıklarının görüşülmesi, Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerinin kayıt ve barındırılma sorunlarının gözden geçirilmesi, Taşımalı sistemle eğitim gören öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için yol denetimlerinin yapılması ve servis araçlarının denetlenmesi, Kuzey Ege Kalkınma Ajansı Proje çağrısı yakın zamanda yapılacağı göz önüne alınarak hazırlıklı olunması, KOBİ'ler, STK'lar, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerin de bu konuda motive edilmesi, Okulların sık denetlenmesi, eğitim-öğretim kalitesinin artırılması için yeni teknik ve metodların uygulanmasının teşviki ve desteklenmesi, İl Özel İdaresi içme suyu, yol, gölet, sulama tesisi yapımı, yatırım programı ve yıllık çalışma programı gerçekleşme durumları ile ilgili değerlendirme konuları görüşüldü.
Yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Metin Selçuk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya ve Kaymakamlar katıldı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com