“Eğitim Oskarları” Projesi

“Eğitim Oskarları” Projesi
Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “2011 Eğitimde Kalite Ödülleri” projesi kapsamında 10 ayrı dalda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “2011 Eğitimde Kalite Ödülleri” projesi kapsamında 10 ayrı dalda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okullara ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullar arası başarıyı teşvik etmek, eğitimdeki kaliteyi arttırmak ve proje çalışmalarını katkı sağlamak amacıyla “Eğitim Oskarları (2011 Eğitimde kalite ödülleri)” projesi geliştirdi. Projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu iddia eden Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, gelecek yıl projeyi Ege Bölgesi'ne yaymak istediklerini ifade etti.
Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Eğitim Oskarları” ödül törenine Vali Özdemir Çakacak, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanı Hakan Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, okul müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı. Yaklaşık iki ay önce geliştirilen ve 242 okulun 10 ayrı kategoride birincilik için yarıştığı projede başarılı olan 30 okula bilgisayar, diz üstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve çeşitli hediyeler verildi.
Ödül törende bir açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, proje hakkında bilgi vererek bir ilki gerçekleştirdiklerini ve projeyi gelecek yıl Ege Bölgesi'ne daha sonra da Türkiye geneline yaymak istediklerini de kaydetti. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanı Hakan Yalçın ise konuşmasında bu tür faaliyetleri ve proje yarışmalarını desteklediklerini amaçlarının eğitimdeki başarıyı arttırmak olduğunu söyledi.
Uluslar arası arenada sözü dinlenen güçlü bir Türkiye için eğitime önem verilmesi gerektiğini ifade eden Vali Özdemir Çakacak, proje nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Kalkınmanın temelinin eğitimden geçtiğini anlatan Vali Çakacak konuşmasında şunları söyledi; “Uluslar arası arenada sözü dinlenen güçlü bir Türkiye istiyorsak insan hak ve özgürlükleri ile eğitime önem vermek zorundayız. Gelişmiş ülkeler bütçelerinden ne fazla payı eğitime ayırmaktadır. Türkiye'de de son yıllarda bütçeden eğitime ayrılan pay arttı. Ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınma eğitimden geçmektedir. Ülkemizdeki eğitimin kalitesi arttıkça geleceğimiz o kadar aydınlık olacaktır. Uşak olarak eğitimdeki başarı çıtamızı yükseltmeye çalışıyoruz. İlimizde ikili eğitim yapan sadece 9 okulumuz var. En kısa sürede bu okullarımızda da tekli eğitime geçeceğiz. Okul öncesi, ilk ve orta öğretimde okullaşma oranımız Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bütün bu faktörler eğitimdeki başarımızı arttırıyor. Geçen yıl tüm okullarımız için birer hedef belirledik. Üniversite sınavlarında ve proje yarışmalarında başarılı olan okullarımızı, idarecilerimizi ve öğrencilerimizi ödüllendirdik. Başarıyı ödüllendirmeyi sürdüreceğiz. Ayrıca bu yıl okullarımızın çoğu belirlenen hedefleri yakaladı. Hedefleri yakalayan idarecilerimize takdirname vereceğiz. Öğrencilerimizi ödüllendirip velilerimizi de teşekkür edeceğiz. Çünkü velilerimizin desteği olmadan eğitimde başarıyı yakalamak mümkün değil. Bu duygularla projeyi hazırlayan Milli Eğitim Müdürlüğümüze bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, projeye destek olan sivil toplum örgütlerine Vali Özdemir Çakacak tarafından plaket verildi. Daha sonra projede finale kalan okulların çalışmaları katılımcıların beğenisine sunuldu. Ardından 2011 Eğitimde Başarı Ödüllerini (Eğitim Oskarları)” kazanan okullar açıklandı. Okulların ödüllerini Vali Özdemir Çakacak ile diğer protokol üyeleri verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com