Eğitim Parkı Hizmete Girdi

Eğitim Parkı Hizmete Girdi
Kütahya'da çocuklara trafik kurallarının öğretilmesini sağlamak amacıyla yollar, trafik ışıkları ve uyarıcı yön levhalarından oluşturulan Çocuk Trafik Eğitim Parkı, törenle hizmete girdi.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi İkbal Sokak'taki Şehit Cevher Dudayev Parkı'nda gerçekleştirilen törende, Kütahya Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik yetkilileri tarafından Linyit İlköğretim Okulu'ndan gelen bir grup öğrenciye kara yolu, trafik tanımları ile trafik kurallarına ilişkin bilgi verildi.
     Kentte, Maltepe Mahallesi'nde çocuklara yönelik trafik eğitimi amaçlı bir park bulunduğunu anımsatan yetkililer, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde trafik eğitim pisti olarak kullanılan bu parkın da çocukların kullanımına sunulması için İl Emniyet Müdürlüğü'nce yeniden düzenlendiğini bildirdi.
     Yetkililer, yollar, belirli aralıklarla yanıp sönen trafik ışıkları, uyarıcı yön levhaları ve akülü araçlar bulunan parktan, aileleriyle birlikte gelecek çocukların yararlanabileceğini kaydetti.
     Kütahya Vali Yardımcısı Ömer Eru ve Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan'ın da katıldığı törende daha sonra yetkililerce öğrencilere, yaya ve araçlarla uyulması gereken trafik kuralları, uygulamalı olarak anlatıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com