Eğitim yararınakermes düzenlendi

Eğitim yararınakermes düzenlendi
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği tarafından eğitim yararına kermes düzenlendi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği tarafından eğitim yararına kermes düzenlendi.
Şehitler Mahallesi Şehitler Camii yanındaki alanda düzenlenen ve yoğun ilgi gören kermeste hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan gözleme, köfte, dolma. Börek, pasta, kek, ev işi tarhana, salça, bulgur ve el işi ürünler ile döner ve köfte satışı yapıldı.
Gıda kermesinin yurtlarda barınmakta olan öğrencilerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere her yıl düzenlediğini söyleyen Hisarcık Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Başkanı Hasan Güler, “ Hisarcık'lı hayırsever hanımlar tarafından derneğimize teslim edilen bakliyat, ev işi tarhana, bulgur, salça, turşu ve el işi ürünler düzenlenen kermesle halkımızın da girişimleriyle satışa sunulmuştur. Ayrıca kermes alanında hayırsever kadınlarımız tarafından saclarda pişirilen gözlemeler de satışa sunuldu. Kermesten elde edeceğimiz gelir halen pansiyonlarımızda barınan yaklaşık 95 fakir öğrencilerimizin eğitimi maksadıyla kullanılacaktır.
Bu yılki kermesimiz geçen yıllara oranla büyük ilgi gördü. Kermesimize gelerek bizlere katkıda bulunan hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com