Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı Hisarcık'ta konferans verdi

Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı Hisarcık'ta konferans verdi
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı öğrencilere yönelik“ Sınav Stresini Yenme Verimli Ders Çalışma Metotları “ konulu konferans verdi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı öğrencilere yönelik“ Sınav Stresini Yenme Verimli Ders Çalışma Metotları “ konulu konferans verdi.
Hisarcık Meslek Yüksek Okulu Amfisinde öğrencilere yönelik verilen konferansa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Baş, ilköğretim 8. Sınıf, Çok Programlı Lise, Anadolu Öğretmen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri katıldı.
Konferansta başarının tesadüfî olmadığına ve inanç işi olduğuna vurgu yapan Eğitimci-Yazar Ali Erkan Kavaklı, “ Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. Başarı bedel ister. Başarı için doğru stratejiler gerekir. Hepiniz potansiyel dahisiniz. Reynolds, “ Çalışın, sizde deha varsa ortaya çıkar. Çalışmak dehanın yerini tutar.” Demiştir. Ontony Robins ise, sınırsız güç isimli eserinde şunu der: “ Hepinizin içinde uyumakta olan istidadı, bir yeteneği, kapısının açılmasını bekleyen bir dehası var. Yüce yaratıcı hepimizi farklı yaratmış ama hepimize hayatımızı dolu dolu yaşayacak çok zengin fırsatlar vermiştir.” Kendinize güvenin. Beyin gücünüzü verimli kullanın. Büyük adam olmak için büyük düşünün. Büyük hedefler seçin. Gerçekleştirilebilir hedefler belirleyin. Kendinizi sık sık ödüllendirin. Allah ilim öğrenmeyi emretmiş ve öğrenmeyi ödüllendiren bir sistem kurmuştur. Başarının unsurlarından biride plan yapmadır. . Öğrenmek insanları mutlu eder. Sınav stresi yenilebilir. Sınavı bizi başarı merdivenlerine tırmandıracak bir fırsat olarak algılayabiliriz. Korkunun ve stresini kaynağı bilgisizlik veya duygularını yönetememektir. Duygular yönetilebilir. Sınavlara iyi hazırlanmışsanız başarma fırsatı ayağınıza gelmiş demektir. Çalıştığınızı ve başarmak azminde olduğunuzu ispatlamanın tam zamanı. Beyninize böyle emir verin. Sınavlara bildiğiniz sorulardan başlayın. Soruyu çözdüğünüz an beyniniz dopamin salgılar ve sizi ödüllendirir. Kendinizi çikolata yemiş gibi hissedersiniz. Beyin her türlü başarıyı ödüllendirir. Beyin kolaydan zora, basitten karmaşığa doğru soru çözmeyi sever. Önce en iyi bildiğiniz konulara ait soruları ele alın. Sonuç itibariyle başarının istendiği yere gitmediğini öğreniyoruz. Başarılı olmanın çok zor olmadığı kanaatine ulaşmanız uzun sürmüyor. Hedefinize ulaşmak için bir plan yapın ve planı uygulayın, sabrınız sizi başarıya ulaştıracaktır, Allah'ın izniyle. “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com