Eğitimciler Ankara'da buluşuyor!

Eğitimciler Ankara'da buluşuyor!
Eğitim İş, “mesleğimiz onurumuzdur” sloganı ile yarın Ankara Tandoğan’da büyük bir eyleme hazırlanıyor.

Saat 11.00'da başlayacak olan eylemle ilgili bir açıklama yapan Eğitim ve Bilim İş Görenler Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Veli Demir, toplumsal sorumluluk bilincini daima önde tutan eğitim çalışanlarının sorunlarının, siyasi iktidarların eğitimde uyguladığı yanlış politikalar sonucunda, Cumhuriyetimizi 90. yılına gireceği bir dönemde kaygı verici boyutlara ulaştığını belirtti.

Özellikle son on yılda eğitimde uygulanan politikaların mesleklerini yıkım kararlarına dönüştürdüğünü ifade eden Demir, "Mevcut siyasi iktidarın mesleğimize yönelik saldırılarının temelinde yatan nedenler, eğitim sistemimizi özelleştirerek küresel sermayenin egemenliğine sunmak; laik, demokratik, bilimsel ve kamusal yapısını yıkarak eğitimde ideolojik değişikliği gerçekleştirmektir" diye konuştu.

Eğitim çalışanlarına yönelik olarak, bizzat başbakan ve milli eğitim bakanları tarafından sarf edilen söz ve söylemlerin aleyhte bir kampanyaya dönüştürüldüğüne dikkat çeken Demir, "ALO 147 ihbar hattı ile binlerce eğitim çalışanımız hakkında soruşturma açılması, öğretmenlere uygulanan şiddet olaylarının artması, sistemden kaynaklı dayatmaların sonucu olan alan değişikliği, eğitim çalışanlarımızın maaş ve ücretlerinde bir türlü yapılmayan iyileştirmelerin temelinde de bu gerçeklik yatmaktadır” dedi.

Öğretmenler; aylar öncesinden siyasi partileri ve demokratik kitle örgütlerini ziyaretlerle duyurdukları Büyük Eylem için 14-18 Ocak tarihlerinde de derslere “mesleğimiz onurumuz" kokartları ile girdiler. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com