Eğitim'de Fatih Projesi tablet dağıtım töreni

Eğitimde Fatih Projesi tablet dağıtım töreni
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem:

KONYA (AA) - Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Fatih Sultan Mehmet'in bir çağı kapatıp bir çağı açtığını belirterek, "Bu proje de (Fatih Projesi) inşallah ülkemizde, İslam coğrafyasında, Türk coğrafyasında, gelecekte yetiştireceğimiz bu güzel yavruların sayesinde yeni bir çağ açacak" dedi.

Erdem, Akşehir ilçesindeki Anadolu Selçuklu Lisesinde düzenlenen Eğitimde FATİH Projesi Tablet Dağıtım Töreni'nde, AK Parti döneminde milli eğitimde çok önemli gelişmeler yaşandığını anlattı.

AK Parti iktidara geldiğinde Milli Eğitim'in 6 milyar liralık bir bütçesi olduğunu ifade eden Erdem, bugün Milli Eğitim'in 57 milyar liralık bütçesi olduğunu aktardı.

Türkiye Cumhuriyeti'nde artık en büyük bütçenin Milli Eğitim'e ayrıldığını ifade eden Erdem, şunları kaydetti:

"Daha önce bu bütçe Milli Savunma'ya ayrılırdı. Yine dönemimizde 417 bin öğretmen atandı. 400 bin öğretmen vardı, 417 bin öğretmen ise bu 11 yılda atandı ve dünyada eşi benzeri olmayan bir proje başlatıldı; Fatih Projesi... Sultan Fatih bir çağı kapatmış, bir çağı açmıştı. Bu proje de inşallah ülkemizde, İslam coğrafyasında, Türk coğrafyasında, gelecekte yetiştireceğimiz bu güzel yavruların sayesinde yeni bir çağ açacak. Bu proje yaygınlaştığında anında bilgi alma imkanı var. Hocanızın sınıfta işlediği o dersin kazanımlarını anında ölçme imkanı var. Bu projeyle birlikte merkezi sınav da kalkmış olacak. Çünkü yaptığınız her çalışma tablet üzerinden ana belleğe kaydolacak. Oradaki puanlar, yıl sonunda başarıda ölçülmüş olacak. Bu ne getirecek okullara? Sınıflara daha bağımlı olmayı, öğretmenleri daha dikkatli dinlemeyi, derslerimizi hem evde hem okulda daha dikkatli takip edip çalışmamızı sağlayacak. Bu çalışmalar inşallah yeni bir nesil getirecek ve bu nesil 2023 hedefine, 2071 hedeflerine ulaştıracak nesil olacak. Biz biliyoruz ki; eğitime vereceğimiz her katkının dönüşümü çok daha fazla olacaktır.”

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise geçen yıl Konya merkezde pilot olarak 3 okulda tablet dağıtımı yapıldığını belirtti.

Bu yıl ise 110 okuldan 107’sinin tablet dağıtımlarının yıl sonuna kadar yapılacağını anlatan Gürsoy, "Ancak bu 107 okulun hepsi aynı anda yapılamıyor ve bunlar periyodik bir takvim çerçevesinde yapılıyor. Dolayısıyla bu takvim çerçevesinde 17 Şubat'tan başlayan dağıtımlarda Mart ayı sonuna kadar 19 okulumuzda tablet dağıtımı yapılacak ve bu okullarımızda 771 öğretmenimize ve 3 bin 604 öğrencimize dağıtım yapılmış olacak. Bugün burada ise 70 öğretmen ve yöneticimiz ile 289 tane 9. sınıf öğrencimize tablet dağıtımı yapılacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayarları dağıtıldı.

Törene, Konya Valisi Muammer Erol , Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu, Akşehir Belediye Başkanı Abdulkadir Oğul, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com