“Eğitimdeki başarı çıtamızı yükseltmek için çalışıyoruz"

“Eğitimdeki başarı çıtamızı yükseltmek için çalışıyoruz"
Uşak'ta 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim haftası törenlerle başladı. Okul öncesi, ilköğretim ve liseler olmak üzere il genelinde 62 bin 199 öğrenci 8 ay sürecek olan yeni eğitim-öğretimine başladı. İlk kez okul heyecanı yaşayan okul öncesi ve

Uşak'ta 2010-2011 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim haftası törenlerle başladı. Okul öncesi, ilköğretim ve liseler olmak üzere il genelinde 62 bin 199 öğrenci 8 ay sürecek olan yeni eğitim-öğretimine başladı. İlk kez okul heyecanı yaşayan okul öncesi ve birinci sınıflarda heyecanın dorukta olduğu gözlendi.
Yeni eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim Haftası nedeniyle Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi. Törene Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı. Vali Özdemir Çakacak, tören sonunda sınıfları gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi.
Uşak'ın eğitimdeki başarı çıtasını daha yukarılara çekmek için çalıştıklarını ve 2010-2011 sezonuna sorunsuz başladıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, eğitimdeki başarının öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile mümkün olduğunu belirtti. Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Devletimizin tüm gayreti öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasına yöneliktir. Bu amaçla eldeki tüm imkanlar seferber edilmektedir. Eğitimde başarıyı yakalamak için üç temel unsur var. Bunlar; öğretmen, öğrenci ve velidir. Bu üç unsur arasında işbirliği yapıldığı sürece başarıyı yakalamak çok daha kolay olacaktır. Uşak olarak 2010 yılında üniversite sınavlarında tarihi bir başarı elde ettik. Her üç puan türünde de 81 il içerisinde ilk 10'da yer aldık. Bu sonuçlara göre Ege bölgesinin en başarılı ili konumundayız. Amacımız bu yılda aynı başarıyı yakalayarak başarıda sürekliliği yakalamak. Yine geçen yıl yenilikçi öğretmenler projesinde ülke genelinde hazırlanan 46 projenin 11 tanesi ilimize aitti. AB ve diğer projelerde de başarılı bir sezon geçirdik. Bu yılda her alanda başarılı olmak için 4 bin 515 personelle öğrencilerimizin hizmetindeyiz. Bu sezon okul öncesinde 4 bin 641 ilköğretimde 40 bin 957 ve 16 bin 601 orta öğretimde olmak üzere 62 bin 199 öğrencimiz var. Derslik ve öğretmen sıkıntımız yok. Yaz aylarında okullarımızda gerekli tadilatlar yapıldı. 2010-2011 eğitim öğretim sezonunun sorunsuz geçmesini ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.
Uşak Valisi Özdemir Çakacak ise törende yaptığı konuşmada sadece 8 okulda ikili öğretim yapıldığını ifade ederek genel bütçeden eğitime ayrılan kaynağın önemine değindi. Geçen yıl okul öncesi eğitimde yüzde yüzlük bir başarı yakaladıklarını kaydeden Vali Özdemir Çakacak şunları söyledi; “Hükümetimizin eğitim politikası çok önemli. Genel bütçeden en fazla pay eğitime ayrılıyor. Gelişmiş ülkelerde de en fazla pay eğitime aktarılıyor. İlimizde ikili eğitim yapan sadece 8 okulumuz var. Okullarımızın fiziki yapısı iyi durumda. Başarıyı yakalamak için okul, öğrenci ve veli üçgenini iyi kurmamız gerekiyor. Bu üç saç ayağından biri eksik kalırsa başarıyı yakalamak zorlaşıyor. Bu nedenle öğretmenler ve veliler kendilerini birer eğitim gönüllüsü olarak görmelidir. 2010-2011 eğitim öğretim sezonu ilimizde sorunsuz bir şekilde başladı”
Konuşmaların arından 8. sınıf öğrencileri bu yıl ilk defa okulla tanışan birinci sınıf öğrencilerine çiçek verdi. Halk oyunları gösterisinin ardından tören sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com