Eğitime kar engeli

Eğitime kar engeli
Bazı il ve ilçelerde okullara kar tatili geldi. İşte o iller...

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı sebebiyle eğitim aksadı.

Zonguldak'ın merkez dışındaki tüm ilçelerinde, Bartın'da il genelinde, Kayseri'nin Develi, Kütahya'nın Simav, Samsun'un Havza, Konya'nın Bozkır, Çankırı'nın Çerkeş, Kızılırmak ve Orta ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

Ordu'nun Çaybaşı, İkizce, Kumru ilçeleriyle Akkuş ve Ünye'ye bağlı belde ve köylerde de okullar yarın tatil edildi.

Yozgat merkezde de ilk ve orta dereceli okullar ile Bozok Üniversitesi, elverişsiz hava şartları nedeniyle yarın tatil edildi.

Samsun'un Ladik ilçesinde ise hafta sonuna kadar eğitime ara verildi.

Kastamonu'nun İnebolu, Çatalzeytin ve Doğanyurt ile Samsun'un Salıpazarı ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar Pazartesi gününe kadar tatil edildi.

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesi ile Tokat'ın Erbaa ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullarda da kar tatili nedeniyle yarın ders yapılmayacak.

Adıyaman'da da Samsat dışında tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okullar Pazartesi gününe kadar tatil edildi.

Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, kent merkezinde taşımalı eğitim kapsamında bulunan ilköğretim okulları ve liseler ile merkeze bağlı tüm belde ve köylerde, Akçakent, Akpınar, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerindeki tüm ilköğretim okulu ve liselerde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada ise kent merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com