“Eğitime olan desteğimiz her geçen yıl artıyor”

“Eğitime olan desteğimiz her geçen yıl artıyor”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, her yıl bütçesinden yüzde 20 oranında pay ayırarak eğitime katkı sağlayan İl Özel İdaresinin, ilin eğitim alt yapısında büyük mesafeler almasına katkı sağladığını bildirdi.

KÜTAHYA - Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, her yıl bütçesinden yüzde 20 oranında pay ayırarak eğitime katkı sağlayan İl Özel İdaresinin, ilin eğitim alt yapısında büyük mesafeler almasına katkı sağladığını bildirdi.
Nazlı, düzenlediği basın toplantısında, meclisin bu ayki oturumlarında 25 maddenin yanı sıra İl Özel İdaresi teklifleri ve asfalt projelerini görüşerek karara bağladığını söyledi.
İl Özel idaresi Genel Sekreterliğinin mevcut kadrolarında unvan ve derece değişiklikleri yapılarak bir uzman kadrosunun ihdas edildiğini anlatan Nazlı, şöyle konuştu:
''İlköğretim Okulları 2010 Yılı Yatırım Programı, Meclisimiz tarafından kabul edilmiştir. Her yıl bütçesinden yüzde 20 oranında pay ayırarak eğitime katkı sağlayan İl Özel İdaresi, ilin eğitim alt yapısında büyük mesafeler almasına katkı sağlamıştır. İlimizin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan İl Genel Meclisimiz, Kütahya Merkez Hocazade Bilge Konağının belediye ile ortak kamulaştırmasına, ayrıca Vakıf Konağının belediye tarafından kiraya verilmesini kararlaştırmıştır.''
Nazlı, yeni dönemde İl Encümeni üyeliklerine Remzi Günay, Alaaddin Kaçan, Ali Osman Ergün, Hayri Öztürk ve Hakan Uslu'nun gizli oylamayla seçildiğini ifade ederek, yeni dönem için İl Genel Meclisi bünyesinde 7 komisyon oluşturulduğunu belirtti.
Yoncalı Kaplıcaları'nda bulunan TÜTAV Termal Otel'in kiralama veya satışına karar verildiğini dile getiren Nazlı, şöyle devam etti:
''KÖYDES Projesi ödeneği, bu yıl için 3 milyon 765 bin lira olarak belirlenmiştir. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğünce Meclise sunulan 2010 yılı İl Özel İdaresi birinci ve ikinci kat asfalt ile yama programı Meclisimizde tartışılmış, taslağa son şekli verilmiş ve oy birliğiyle kabul edilmiştir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com