Eğitime Özel İdare Katkıları

Eğitime Özel İdare Katkıları
Kütahya İl Genel Meclisi üyesi Bilal Kıyak, Tavşanlı'da Özel İdare kanalıyla 5 yılda Cumhuriyet, Dağçeşme, Abdullah Taktak, Çardaklı ve Balıköy ilköğretim okulları ile Hayme Ana Anaokulu ve Sağlık Meslek Lisesi yapımının gerçekleştirildiğini bildirerek,

Kütahya İl Genel Meclisi üyesi Bilal Kıyak, Tavşanlı'da Özel İdare kanalıyla 5 yılda Cumhuriyet, Dağçeşme, Abdullah Taktak, Çardaklı ve Balıköy ilköğretim okulları ile Hayme Ana Anaokulu ve Sağlık Meslek Lisesi yapımının gerçekleştirildiğini bildirerek, 30'un üzerinde ilköğretim okulu ve lojmanların da bakım ve onarıma alındığını kaydetti. İl Özel İdaresinin Tavşanlı'ya eğitim alanında da önemli destek verdiğini ifade eden Kütahya İl Genel Meclisi üyesi Bilal Kıyak, 2004 yılı içinde Çırçırçeşme ve Dağçeşme mahallelerinde birer okul yaptırıldığını, 4 okulun onarımının gerçekleştirildiğini ve bu işler için toplamda 791 bin TL ödenek alındığını duyurdu.

Kıyak 2005'te ise 1 milyon 239 bin 899 TL ödenekle 3 okula yeni derslik yapılarak 9 okulun onarıldığını ifade ederek, yine aynı yılda 295 bin 152 TL ödenekle Sağlık Meslek Lisesi inşaatının bitirildiğini dile getirdi.

Kıyak, 2006 yılında Balıköy beldesinde bir okul yapıldığını, Tavşanlı merkezde ise 7 okulda onarım çalışmalarının yürütüldüğünü anlattı. Bu işler için toplam 177 bin TL ödenek aktarıldığına işaret eden Bilal Kıyak, 2007 yılında bir okul inşa edildiğini öte yandan 9 okulda da onarım çalışmalarının gerçekleştirildiğini vurguladı.

Özel İdare'nin eğitime destek faaliyetlerinin 2008 yılında da tüm hızıyla sürdürüldüğünü belirten İl Genel Meclisi Üyesi Bilal Kıyak, İstasyon Mahallesi'nden ihtiyaca cevap veremeyen Belediye İlköğretim Okulu'nun 16 derslikli yeni bina inşaatının başlatıldığını söyledi. Kıyak, Çardaklı Mahallesi'ne 10 derslikli okul inşaatının sürdüğünü de kaydederek, ilçe merkezindeki Milli Egemenlik İlköğretim Okulu onarım işinin ise ihale aşamasında olduğunu duyurdu.

Kıyak, Tunçbilek Maden, Tunçbilek, Çukurköy, Şahin, Elmaağacı, Kuruçay, Gürağaç, Aliköy, Tepecik ve 75. Yıl ilköğretim okullarındaki onarım ve tamirat işleri ile, Balıköy İlköğretim Okulu bahçesinde kullanılmak üzere parke taşı alım işleri için 101 bin TL ödeneğin kullanıldığını aktardı. Kıyak, ayrıca Karakova İlköğretim Okulu ile Ayvalı İlköğretim Okulu'nun da 2010 yatırım programına alındığını duyurdu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com