Eğitime yüzde 100 destek

Eğitime yüzde 100 destek
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, eğitime yüzde 100 destek kapsamında devam eden Okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, eğitime yüzde 100 destek kapsamında devam eden Okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ile birlikte Kütahya Milli Eğitimin alt yapı tesislerinde bulunan eksiklerin giderilmesi için başlatılan kampanya çalışmaları doğrultusunda Eğitime % 100 destek kapsamında devam eden Okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.
İlk olarak Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) üyelerinin maddi yardımlarıyla yaptırılan anaokulunda incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Kocatepe'ye, Ziraat Mahallesi'nde Vakıfbank İlköğretim Okulu yanındaki 4 bin 310 metrekare arsada taban alanı 284 metrekare, toplam kullanım alanı 850 metrekare, 3 katta 12 derslikten oluşacak anaokulunun kaba inşaatının tamamlandığı ve çatı kaplama işinin yapıldığı ve son katın ise tuğla duvar yapım işlerinin devam ettiği bilgisi yetkililer tarafından verildi.
Daha sonra Vali Kocatepe, Merkez Meydan Mahallesi 24 pafta, 111 Ada, 16 parselde 5720 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygun görülen 2000/5 tip projenin uygulanmasında 1.000.000 TL'yi (Birmilyon TL) destek vererek Özgümüş Tekstil San. Tic. Ltd. Şti tarafından yapımına başlanan Şule-Mete Tetik İlköğretim Okulunda incelemelerde bulundu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com