Eğlencede engel tanımadılar

Eğlencede engel tanımadılar
Kütahya'nın Simav ilçesinde özel çocuklara özel eğitim veren Beyaz Düş Eğitim Kursu ile Gülizar Eren İlköğretim Okulu Özel Alt Sınıfı'nda eğitim gören 40 dolayındaki engelli öğrenci, Dikensiz Güller Derneği'nin önderliğinde Simav Panayırı'nda Lun

Kütahya'nın Simav ilçesinde özel çocuklara özel eğitim veren Beyaz Düş Eğitim Kursu ile Gülizar Eren İlköğretim Okulu Özel Alt Sınıfı'nda eğitim gören 40 dolayındaki engelli öğrenci, Dikensiz Güller Derneği'nin önderliğinde Simav Panayırı'nda Lunapark işletmecisi Şerif Cengiz'in konukları oldu.

 Engelli çocukların ailelerinden oluşan Dikensiz Güller Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Bacaksız ile Özel Beyaz Düş Eğitim Kursunda görev yapan öğretmenler eşliğinde Simav Panayırına gelen engelli öğrenciler, Lunaparkta gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. İki saat boyunca Lunaparktaki Atlı Karınca, çarpışan otolar, balerin, gondol, zıp zıp, kamikaze ve aşk treni gibi oyuncakların tamamından heveslerini alan engellilere Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın yanı sıra Belediye Meclis üyelerinden Zehra Akay, Ramazan Oturak ile Demokrat Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yörük'te eşlik etti.
Eğlenirken engel tanımayan ve oyuncaklar arasında mekik dokumaktan yorulan engellilere soğuk içecekler ikram eden Lunapark işletmecisi Şerif Cengiz,” Engellilerin gönlünü alabildiysek ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu. Simav Dikensiz Güller Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Bacaksız, Simav'da yaşamlarını sürdüren engellilere daha iyi şartlarda eğitim verilmesi için Belediye başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarının desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade etti.
Bacaksız engelli öğrencilerine kucak açan Lunapark İşletmecisi Şerif Cengiz ile ortamın oluşmasını sağlayan Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'a teşekkür ettiklerini bildirdi. Bacaksız, engelli vatandaşlara acımak yerine topluma kazandırmanın ön plana çıkarılması gerektiğini vurguladı,” Simav'da bu anlayışın giderek yaygınlaşması ilerisi için bizleri umutlandırıyor” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com