EGSİAD üyesi işadamları referanduma 'evet' diyecek

EGSİAD üyesi işadamları referanduma 'evet' diyecek
Eskişehir'in önde gelen derneklerinden olan ve 25 bin üyesi bulunan Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği (EGSİAD) dernek olarak referanduma 'evet' diyeceklerini ilan etti.

Eskişehir'in önde gelen derneklerinden olan ve 25 bin üyesi bulunan Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İşadamları Derneği (EGSİAD) dernek olarak referanduma 'evet' diyeceklerini ilan etti. Yönetim kurulu adına konuşan EGSİAD Genel Koordinatörü Muhammet Nebi Yıldızbaşı, referanduma 'evet' demeyen işadamlarını ve sanayi kurumlarını eleştirerek, ''İşadamları ve kurum başkanları açıkça referandum tutumlarını açıklamalılar.' şeklinde konuştu. EGSİAD binasında düzenlenen basın toplantısında referanduma dernek olarak 'evet' diyeceklerini açıklayan Muhammet Nebi Yıldızbaşı, bu kararı almadan önce tek tek bütün üyelerle birebir görüştüklerini ve ondan sonra bu kararı aldıklarını söyledi.
Anayasa değişikliğinde herkes gibi işadamları için de oldukça olumlu ve önemli maddeler olduğunun altını çizen Yıldızbaşı, ''Sivil bir anayasayı reddetmenin sağlık bir izahı olmaz. Bu konuda önemli koltuklarda oturanlar tarafsız olamazlar. Toplum adına, ekonomi adına taraf olmak zorundadırlar. Bu konuda konuşmamak tarafsızlık değil, korkakça bir siyasetin tezahürüdür.' dedi.
''Özel sohbetlerde referandumda 'evet' çıkması gerektiğini söyleyen arkadaşlarımız nedense kamuoyu önünde çıkıp açıkça 'evet' diyemiyor'' diyerek referandumda tarafsız kalan borsa, oda dernekleri eleştiren Yıldızbaşı, bu şekilde davrananların ilerde söz söyleme haklarının olmayacağını kaydetti.
Yıldızbaşı, referandumu AK Parti karşıtlığına çevirenlere ve sırf bu nedenle referanduma 'evet' demeyenlere de seslenerek, ''Unutmayalım ki oluşacak bir krizin faturasını siyasetçiler değil, esnaf, sanayici, işadamı ve tüm vatandaşlarımız birlikte ödeyecektir.'' şeklinde konuştu.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com