Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Yaptırmayanlara Büyük Ceza

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Yaptırmayanlara Büyük Ceza
Motorlu taşıtlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarının azaltılması için egzoz gazı emisyon ölçümleri ve denetimleri sıkı bir biçimde devam ediyor.

Motorlu taşıtlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarının azaltılması için egzoz gazı emisyon ölçümleri ve denetimleri sıkı bir biçimde devam ediyor.
Hava kirliliğinin başlıca sebeplerinden birisi olan motorlu taşıt kaynaklı egzoz emisyonları özellikle trafiğin yoğun olarak yaşandığı kent merkezlerinde önemli bir mesele oluşturmakta olduğundan İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından motorlu taşıtlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarının azaltılmasında egzoz gazı emisyon ölçümleri ve denetimlerini devam etiriyorlar. Hava kirliliğinin başlıca sebeplerinden birisi olan motorlu taşıt kaynaklı egzoz emisyonları özellikle trafiğin yoğun olarak yaşandığı kent merkezlerinde önemli bir mesele oluşturmaktadır. Motorlu taşıtlardan kaynaklanan egzoz emisyonlarının azaltılmasında egzoz gazı emisyon ölçümleri ve denetimleri büyük önem taşımaktadır.
2010 yılında egzoz gazı emisyon ölçümlerine ve taşıtların egzoz gazı emisyon ölçüm pulu bulunup bulunmadığına ilişkin denetimlere özen gösterilerek, yönetmelikte bahsi geçen usul ve esasların geniş kitlelere duyurabilmesi ve uygulanabilmesi için gerekli hususlar ve verilecek cezalar konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğinde vurgu yapıldı. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Çevre Yönetimi Şube Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği halinde yapılan denetimlerin devam ettiği yetkililerce açıklandı. Yapılan denetimlerde egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahibine 660 TL, yönetmelikte belirlenen standartlara aykırı emisyona sebep olan motorlu taşıt sahibine 1.320 TL idari para cezasının uygulandığı açıklandı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com