Einstein'den bile daha zeki!

Einstein'den bile daha zeki!
3 yaşındaki çocuk, Nobel ödüllü fizikçinin IQ'sunu geride bıraktı.
İngiltere'de Surrey'de yaşayan 3 yaşındaki Alice Amos, Nobel ödüllü Alman fizikçi Albert Einstein ve İngiliz bilim adamı Stephen Hawking'in 160 olan IQ puanını 2 puan geçerek, üstün zekâlılar topluluğu olarak bilinen Mensa'ya kabul edildi.
 
The Sun gazetesinin haberine göre, IQ testinden 162 puan alan Alice, 2.5 yaşında konuşmaya başladı. Alice, hem İngilizce hem de anne-babasının dili Rusçayı biliyor.
 
"KONUŞMAYI ÖĞRENDİKTEN SONRA ORTAYA DAHİ ÇIKTI"
 
Dünyanın en prestijli üstün zekâlılar topluluğu Mensa'ya 162 IQ derecesiyle kabul edilen Alice Amos , Albert Einstein ve Stephen Hawking gibi dâhilerden bile daha zeki. Einstein ve Hawking, Mensa testlerinde 160 IQ notu almıştı.
 
Ana dilleri Rusça olan Vitaly ve Tatiana Amos'un 3 yaşındaki kızları Alice üstün zekâ testlerine ikinci dili olan İngilizceyi kullanarak girdi. Altı ay önce konuşmaya başlayan Alice için babası "Bu baraj kapaklarının açılması gibiydi. Konuşmayı öğrendikten sonraki altı ayda bir dâhi ortaya çıktı" diyor.
 
İngiltere'de yaşayan Alice, belgesel izliyor ve yaşıtlarına 'bebek' diyor. Çocuk gelişim uzmanı Prof. Joan Freeman "Kesinlikle bir dâhi. Ancak ailesinin Alice'in ruhsal problem yaşamaması için uzman yardımı alması lazım" dedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com