Ek binada servisler yenilendi

Ek binada servisler yenilendi
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ek binasında yenilenen servisler, Vali Şerif Yılmaz'ın da katıldığı törenle hizmete sunuldu.

Törende konuşan Vali Yılmaz, hastanenin insan odaklı bir hizmet anlayışıyla çalışdığını dile getirdi.
Vali Yılmaz, şöyle konuştu: "Bir aydan beri, aralıksız yapılan hizmetlerin hayata geçirilmesiyle değişik zaman ve mekanlarda sizlerle yine birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hastanemiz içerisinde genel olarak yapılmış olan çalışmalara baktığımızda, orta ölçekli bir ilçe hastanesine yapılan yatırım kadar hizmet yapıldığını görüyoruz. Bu çalışmalar; parça parça yapılmış olsa da, atıl kalan alanların hizmete kazandırılması ve herkesin özveriyle kendi mekanlarından feragât etmesiyle vatandaşlarımızın kullanımına sunulmasının bir sonucudur. Eskiden hastaneye girdiğimiz zaman korkardık, çekinirdik. Bugün çok şükür Türkiye'nin her yerinde artık hastaneler en güvenli yerler olarak anılmaktadır. Düne kadar sağlanan imkanların bugün çok üzerine çıktığımızı görüyoruz. Yapılan çalışmalar kapsamında kitaplığından, koltuklardan, hasta bakım servislerine kadar, kapıda sizi karşılayan danışmadan yemekhane birimine kadar, hastaneye girişten taburcu oluncaya kadar sunulan hizmetler hastanelere olan güveni kat kat arttırmıştır. Artık özel sektörün gördüğü ilgiden daha fazlasını Devlet Hastaneleri görmektedir. Yapılan bu hizmetlerde Dumlupınar Üniversitemizin katkılarını unutmamak gerekmekte. Hem kaynak olarak hemde yetişmiş uzman akademisyenlerimizin burada hizmetleri, vatandaşlarımızın şehrimizin dışında şifa aramasını gereksiz kılmıştır. İfade edilen rakamsal yatırımların bir çoğu üniversitemizin katkılarıyla temin edildi. İnsan odaklı hizmet anlayışı içerisinde bu çalışmaların devam edeceğini ve daha da artarak gerçekleşmesini temenni ediyorum. Tüm bu çalışmalarından dolayı mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. İnşallah güler yüzle hastanelerimizden ayrılırlar.''
Şerif Yılmaz, yenilenen servislerin açılışından sonra yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı. Servis hizmetlerinin verildiği odalarda hastaları ziyaret ederek, sıkıntılarını dinleyen Vali Yılmaz, yapılan hizmetlerin yansımalarını vatandaşların ağızdan dinledi.
Törene Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mithat Ekici, Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Müdürü Ahmet Büber, Daire ve Şube Müdürleri, hastane personeli ve vatandaşları katıldı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com