Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı
Kütahya'nın Simav Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Kütahya'nın Simav Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Başkan Karahan, toplantı öncesi kentin sorunları ile ilgili meclis üyeleri ile görüş alış verişinde bulundu. Başkan Karahan, kentin sorunları için birlik beraberlikten bahsederek kurumların tek başına üstesinden gelemeyeceği sorunların siyaset üstü ortak çözüm yolları bulunması gerektiğini ifade etti. Meclis Salonundaki toplantıda önceden belirlenen gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Gündem maddeleri arasında belediyenin bundan böyle bünyesinde sözleşmeli çevre mühendisi çalıştırması ön plana çıktı. Meclis üyeleri belediyede eksikliği hissedilen çevre mühendisini sözleşmeli olarak çalıştırma yönünde oy birliğiyle karar aldı. İkinci önemli gündem maddesini Askerlik Şubesinin bulunduğu yaklaşık 4 bin metrekarelik alanın yeşil alan haline getirilmesi için Askerlik Şubesinin Jandarma Bölük Komutanlığının bulunduğu alana kaydırılması konusu oldu. Simav Belediye Meclis üyeleri toplantıda Kışla Caddesi üzerinde bulunan Askerlik Şubesi binasıyla 4 bin metrekarelik alanının yerine Askerlik Şubesine Simav İzmir çevre yolu üzerinde İlçe Jandarma Bölük Komutanlığının bulunduğu alanın bitişiğinde yeni bir alan temin ederek buraya Milli Savunma Bakanlığı'nın istediği tip projeye uygun yeni bir Askerlik Şubesi Binası yaparak anahtar teslimi Milli Savunma Bakanlığına teslim edilmesini oy birliğiyle kabul etti. Belediye Meclisinin geçtiğimiz 5 Ekim Pazartesi akşamı gerçekleştirdiği toplantının bir diğer önemli gündem maddesini Ticaret Meslek Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Milli Atlet Halil Akkaş'ı onurlandırmak oldu.
Meclis üyeleri katıldığı uluslar arası atletizm müsabakalarında elde üstün başarılarla hem Simav'ı hem de ülkemizin adını tüm dünyaya duyurma başarısı gösteren Halil Akkaş'ı hemşerilik beratı ve plaketle onurlandırmak üzere oy birliğiyle karar aldı. Simav Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında ayrıca gündemdeki diğer konuları görüşerek karara bağladı.
Toplantı sonunda söz alan Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçenin sorunlarına siyaset üstü çözüm yolları bulmalarında kendisine yardımcı olan meclis üyelerine teşekkür etti. Karahan,” Bu birlik ve beraberliğimizin sonuna kadar bozulmaması için hep birlikte elimizden gelen gayreti gösterelim. Birlik ve beraberlik halinde Simav'ın tüm sorunlarını çözeceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com