Ekim Ayı olağan toplantıları başladı

Ekim Ayı olağan toplantıları başladı
Uşak İl Genel Meclisi 11. dönem ikinci yıl Ekim ayı olağan toplantılarının birinci birleşimi Meclis Başkanı Ali İhsan Uzun başkanlığında gerçekleştirildi.

Uşak İl Genel Meclisi 11. dönem ikinci yıl Ekim ayı olağan toplantılarının birinci birleşimi Meclis Başkanı Ali İhsan Uzun başkanlığında gerçekleştirildi.
Öz Merkez'de bulunan meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde köylerde imar planı yapılması konusu tartışıldı. Bazı köylerde bu konuda ciddi sorunlar yaşandığını ve kaçak yapılaşma nedeniyle köylülere para cezası uygulanmak zorunda kalındığını belirten meclis üyeleri Sorkun, Bozkuş ve Ovademirler köylerinde imar planı hazırlanmasını istedi. Köylerde imar planı hazırlamanın zor bir iş olduğunu hatırlatan İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Uşak'ın 1/100 bin ölçekli haritanın çıkartıldığını ancak köylerde yaşanan bu sorunları aşmak için 1/25 binlik haritalara ihtiyaç olduğunu kaydetti. Bu çalışmaları kendi bünyelerinde yapmak için çalıştıklarını da hatırlatan Ali İhsan Uzun, meclis üyelerinin konuyla ilgili görüşlerinin önemli olduğunu da söyledi.
Erdoğan Atasoy, bazı daire müdürlerinin referandum sürecinde iktidar partisinin köylerde yürüttüğü propaganda çalışmalarına katıldığını iddia ederek, “Bazı daire müdürleri iktidar partisinin görevlisi gibi hareket etmeye devam ediyor. Biz bu eleştirileri defalarca dile getirdik. Vali beyden de bu konuda bilgi istedik. Vali bey bize bilgi vereceğini söyledi ama vermedi. Buradan bir kez daha Valimize sesleniyorum. İktidar partisinin memuru gibi çalışan daire müdürleri uyarılsın. İktidarın müdürü gibi davrananlar siyasi etiğe ve devlet memurluğuna aykırı hareket ediyor”dedi.
Ekmel Şahin ise İL Özel İdaresi'nin köylerde yürüttüğü çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verilmediğini iddia ederek “Biz Rusya'nın meclis üyesi miyiz. Bizde bilgi sahibi olmak istiyoruz bu bizim en doğal hakkımız”dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ise bu tartışmaların ardından oturumu kapattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com