Ekmeğe yeni dönem denetimi

Ekmeğe yeni dönem denetimi
Kütahya Simav’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü denetim ekipleri Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve ekmeğin içerisindeki tuz ve kepek oranlarında düzenleme yapılmasını içeren Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği doğrultusunda
 Kütahya Simav’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü denetim ekipleri Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve ekmeğin içerisindeki tuz ve kepek oranlarında düzenleme yapılmasını içeren Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği doğrultusunda ilçedeki fırın denetimlerine hız verdi. 
Denetimlerde fırınların yeni yayımlanan tebliğ doğrultusunda ekmek hamurundaki tuz oranlarının azaltılması ve kepek oranlarının artırılması konularında hassas davranmalarını istediklerini ifade eden Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Murat Tokdemir, büyük bir titizlikle denetledikleri fırınlarda genel hijyen ve resmi evraklarının da kontrolünü yaptıklarını bildirdi.
Tokdemir, Resmi Gazete'de 04 Ocak'ta yayımlanan ve 01 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğine uygun ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki fırınlarda gerçekleştirdikleri denetimlerde halkın sağlığı ile oynanmasına kesinlikle taviz verilmediğini kaydetti.
Tokdemir, “Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü olarak halkımızın sağlığına ve iyi beslenmesine büyük önem veriyoruz. Tebliğe göre ekmek hamuruna katılan tuz oranı azalırken kepek oranı artırılıyor. Bu yönetmeliğe tüm fırınların ve ekmek satan işyerlerinin uymasını sağlayacağız. Halkımızın sağlığı her şeyin önündedir. Yıl boyu yaptığımız denetimlere esnafımız alıştı ve genel olarak hijyen kullarına uyma konusunda titiz davranıyor. Bu da bizi memnun ediyor. Çünkü halkımızın sağlığı bizim için büyük önem taşıyor. Biz teşkilatımızın bize yüklediği sorumluluklar kapsamında görevimizi en iyi bir şekilde yapıyoruz sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. İşyerlerimize, esnafımıza güveniyor ama onları denetlemeye de devam ediyoruz” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com