“Ekmeğini gözle seç”

“Ekmeğini gözle seç”
Kütahya'nın Simav ilçesinde vatandaşların fırın, market ve bakkallarda satışa sunulan ekmekleri elle seçme alışkanlığını ortadan kaldırmayı hedefleyen Belediye Zabıta Müdürlüğü ilginç bir kampanya başlattı.

İlçede ekmek satışı yapan fırın, market ve bakkalları dolaşan zabıta ekipleri ellerinde önceden hazırlanmış “Ekmeği Elle Değil, Gözle seç” yazılı afişleri dükkan ve alışveriş merkezlerinin camlarına yapıştırarak hem vatandaşlardan hem de satıcılardan kampanyaya destek vermelerini istedi.
 
Kampanya ile vatandaşlarla ekmek satıcılarının dikkatini çekmeye ve bu sayede temel besin maddesi olarak tüketilen ekmeği daha hijyenik şartlarda tüketiciye ulaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Simav Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Selahattin Demirel, “Simav’da vatandaşlarda bir alışkanlık var. Ekmek almak isteyen vatandaş dolaptaki ekmeklerin tamamını karıştırıyor. Bu şekilde temas yoluyla bulaşan hastalıklara da davetiye çıkarılmış oluyor. Bunun bir nebze olsun önüne geçmek için ekmek satılan yerlerin camlarına ve dolapların ön kısmına “Ekmeği Elle Değil, Gözle Seç” isimli uyarıcı afişler astık. Takipçisi olacağız. Ayrıca her gördüğümüz vatandaşlara da bunu söylemeyi ihmal etmiyoruz” dedi.
 
Belediyenin başlatmış olduğu afişli uyarıdan son derece memnun olduğunu ifade eden Bakkal Refik Tekin, ”Müşteriye bir şey diyemiyoruz. Aslında ekmeklerin hepsi aynı. Birbirinden hiçbir farkı yok. Gramajı da tazeliği de aynı. Ancak vatandaş yumuşaklığına, tazeliğine rengine bakacağım derken dolaptaki tüm ekmekleri mıncıklıyor. Bir ekmek alacak kişi dolaptaki tüm etmekleri elle yokluyor. Eli kirli olan var. Paslı olan var. Kampanya çok iyi oldu. Şimdi zabıtanın dolabın ön kısmına yerleştirdiği afişi göstermek suretiyle ekmekleri ellemesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Poşet giyerek dolaptan aldığım ekmeği müşteriye takdim ediyorum. Kampanyayı sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com