Ekmek ayarında şok!

Ekmek ayarında şok!
Kütahya'nın Simav ilçesinde fırınlara denetim yapan ekip, bugüne kadar karşılaşılmayan bir duruma tanıklık etti

Simav'da yaşanan olay, yurt genelinde "ekmeğin gramajının düşük çıktığı" denetimlere olan alışkan olan herkesi şaşırttı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'ne bağlı 3 kişilik denetim ekibi, 24 fırında gramaj denetimi yaptı. 300 gramı 60 kuruştan satılan ekmekleri hassas terazilerde tartan ekip, 20 ile 30 gram arasında değişen oranlarda fazlalığı görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Ekip, vatandaşa fazlasıyla ekmek yediren fırın sahiplerine teşekkür etti. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü kontrolörü Murat Tokdemir, bu tür denetimlerin sürekli tekrarlanacağını bildirdi.
 
Denetim ekiplerinin karşısına eksik gramaj yerine fazla gramajla çıkmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Aydoğan Ekmek Fırını'nın işletmecisi Nurullah Aydoğan, "Denetim ekiplerinden ceza yerine teşekkür aldık. Vatandaşın ekmeği ile oynayanı Allah sevmez. Bu yüzden bir ekmekte 20-25 gram fazlalığımız oluyor" dedi.

Fırının sahibi Nurullah Aydoğan

Bazı müşterilerin ekmekleri hassas terazilerde tarttığını dile getiren Nurullah Aydoğan, "Hem halkın karşısında mahcup olmamak hem de yasalara uymak için ekmeğin gramını sürekli fazla tutuyoruz. Fazla gramaj halka helal olsun" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com