Ekoloji temelli doğa eğitimi uygulama alanı oldu

Ekoloji temelli doğa eğitimi uygulama alanı oldu
Kütahya'nın Gediz ilçesi, TÜBİTAK destekli Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi Proje uygulama alanı oldu.

Kütahya'nın Gediz ilçesi, TÜBİTAK destekli Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi Proje uygulama alanı oldu.
Her yıl TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından desteklenen 4004 kodlu Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesine uygulama alanı olan Gediz İlçesi, bu yıl 13-22 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 'Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi III' projesine ev sahipliği yapacak.
Proje Yürütücüsü Şühayip Türkyılmaz, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ve 'Murat Dağı Ulubey Kanyonları ve Uşak Çevresinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi III' adıyla TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi'ne başvurulan projenin desteklenmeye hak kazandığını söyledi.
Türkiye'nin değişik illerinden Araştırma Görevlileri, Lisans öğrencileri, Öğretmenler, Doktora ve Yüksek Lisans öğrencileri olmak üzere toplam 30 kişinin katılacağını belirten Proje Yürütücüsü Şühayip Türkyılmaz, 'Proje Yürütücü Yardımcısı Uşak Ticaret Meslek Lisesi Öğretmenlerinden Ömer Kaya ile birlikte 10 günlük doğa eğitimi süresince değişik üniversitelerden 12 akademisyenle ilin değişik coğrafi, kültürel, tarihi, ekolojik değerleri ile ilgili katılımcılara bilgi vererek arazi uygulaması gerçekleştirilecek. Programın 3 günü Murat Dağı, Eskigediz ve Gediz çevresinde bilimsel inceleme ve araştırmalar yapılacak. Proje süresince, Ulubey Kanyonları, Murat Dağı, Eskigediz Kabası, Gediz, Eşme, Hamam boğazı termal kaynakları, Blaundus Antik Kenti, Bahadır Köyü Anıt Ağaç Bölgesi, Banaz, Kazancı deresi, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve Arıtma Tesisleri, Gögem Köyü, Dumlupınar, Karahallı Clandras Su Kemeri, Uşak Arkeoloji Müzesi, Atatürk Etnografya Müzesi, Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası, Akse Köyü, Derbent Köyü Gediz Çayı Vadisi, Kışladağ Altın Madeni Tesisleri, Sivaslı Çevresinde jeolojik, arkeolojik, bitki, kültür, tarih, yerleşme, çevre, ekoloji konularında uzman öğretim üyeleri rehberliğinde bilimsel araştırma ve ekoloji temelli çevre eğitimi yaptırılacaktır. Ayrıntılı bilgi www.usakdogaegitimi.com adresinden elde edilebilir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com