''Ekolojik oyuncak üretim atölyesi'' projesi

''Ekolojik oyuncak üretim atölyesi'' projesi
Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesince geliştirilen proje kapsamında kurulan ''Ekolojik Oyuncak Üretim Atölyesi''nde engelliler tarafından ahşaptan üretilen oyuncaklar, Kütahya'da devam eden ''36. Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı''nda

KÜTAHYA - Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesince geliştirilen proje kapsamında kurulan ''Ekolojik Oyuncak Üretim Atölyesi''nde engelliler tarafından ahşaptan üretilen oyuncaklar, Kütahya'da devam eden ''36. Dumlupınar El Sanatları ve Ticaret Fuarı''nda sergilenip satışa sunuldu.
Alınan bilgiye göre, Ekolojik Oyuncak Üretim Atölyesi, Samsun'da İş-Kur Genel Müdürlüğünden 97 bin lira hibe alınarak bin metrekare kapalı alanda geçen yıl kuruldu.
Tekkeköy ilçesi Aşağı Çinik beldesinde kurulan atölyede, unutulmaya yüz tutmuş tarihi oyuncakların yanı sıra okul öncesi eğitim ve fiziksel rehabilitasyon ürünleri üretiliyor.
Belirli periyotlarda eğitim verilen kursiyerler, daha sonra atölyede maaş karşılığında çalışarak hem toplumsal yaşama uyum sağlıyor hem de aile bütçelerine destek oluyor.
Atölyede topaç, ahşap araçlar, kukla, hayvan figürleri ve ev gibi nostaljik ahşap oyuncakların yanı sıra okul öncesi eğitim malzemeleri abaküs, harf, şekil ve rakamlar ile fizik tedavi ve rehabilitasyonda kullanılan ahşaptan çeşitli egzersiz malzemeleri imal ediliyor. Bu ürünler, Kütahya'da organize edilen fuarda açılan stantta sergilenip satılıyor.
Stant, fuarın son günü olan 23 Temmuza kadar açık kalacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com