Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Verilece!

Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi Verilece!
Geçen yıl Uşak'ta gerçekleştirilen Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi projesinin ikincisi bu yıl Gediz'in Muratdağı'nda gerçekleştirilecek...

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi verilecek.
Geçen yıl Uşak'ta gerçekleştirilen Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi projesinin ikincisi bu yıl Gediz'in Muratdağı'nda gerçekleştirilecek.
Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mehmet Deniz'in üstlendiği ve Uşak Ticaret Lisesi Öğretmenleri Şuayip Türkyılmaz ve Ömer Kaya tarafından hazırlanan Tübitak destekli Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi projesinin Muratdağı, Ulubey Kanyonları ve Uşak çevresinde 17-26 temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.
Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mehmet Deniz, Türkiye'nin değişik üniversitelerinde görevli konusunda uzman seçkin hocaların eşliğinde gerçekleştirilecek olan proje ile Muratdağı, Ulubey Kanyonları, Gediz, Uşak, Eşme, Banaz, Ulubey, Dumlupınar, Çivril, Karahallı ve Uşak çevresinden Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi verileceğini söyledi.
Türkiye'nin değişik üniversitelerinden araştırma görevlileri, lisans, yüksek lisans doktora öğrencileri, öğretmenler ve kırsal kesimde çalışan kamu personelinden oluşan 30 kişinin katılacağı eğitim projesinin 10 gün süreceğini ifade eden Araştırma Görevlisi Mehmet Deniz, Uşak ilinin bilimsel, kültürel ve turizm yönüyle tanıtımı açısından son derece önemli olan projenin Muratdağını, Ulubey Kanyonlarını ve Uşak çevresini doğal bir laboratuar olarak kullanıp, katılımcılarda doğa bilinci oluşturmak, bilimi popüler hale getirmek, farkındalık yaratarak ileride yapılacak çalışmalar için öncü olmayı amaçladığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com