Ekonometri bölümlerinin başkanları DPÜ'de buluşacak

Ekonometri bölümlerinin  başkanları DPÜ'de buluşacak
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Ekonometri Bölüm Başkanı Doç.Dr. Mahmut Zortuk, DPÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan’ın destekleri sonucu Türkiye’deki tüm ekonometri bölüm başkanlarından oluşan Ekonometri
Yapılacak uluslararası nitelikteki Ekonometri ve Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumuyla ilgili hazırlık görüşmelerinin yapılması için Üniversitelerin Ekonometri Bölüm Başkanlarının 13-14 Eylül Tarihlerinde Dumlupınar Üniversitesi’nde (DPÜ) toplanacağını bildiren DPÜ İİBF Ekonometri Bölüm Başkanı Doç.Dr.Mahmut Zortuk, gerçekleştirilecek toplantıya, Gazi Üniversitesi’nden Prof.Dr.Aydın Ünsal, Marmara Üniversitesi’nden Prof.Dr.İbrahim Doğan, İstanbul Üniversitesi’nden, Doç.Dr.Nilgün Çilyavuz, Prof.Dr. Ahmet Gökçen, Trakya Üniversitesi’nden Prof.Dr.Nurcan Metin, Atatürk Üniversitesi’nden Prof.Dr.Erkan Oktay, Uludağ Üniversitesi’nden Prof.Dr.Mustafa Sevüktekin, Prof.dr. Ahmet Öztürk, Kırıkkale Üniversitesi’nden Doç.Dr.Latif Öztürk, Kocaeli Üniversitesi’nden prof.Dr.Recep Tarı, Akdeniz Üniversitesi’nden Murat Karaöz, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Prof.Dr. Rahmi Yaman, Dokuz Üniversitesi’nden Prof.Dr.Levent Şenay, Cumhuriyet Üniversitesi’nden Doç.Dr.Ahmet Şengönül, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Yrd.Doç.Dr.Hakan Demirgil ve Balıkesir Üniversitesi’nden Prof.Dr.Gakip Altınay’ın katılacağını bildirdi.
Doç.Dr.Mahmut Zortuk EYİ Sempozyumun 1993’den bu yana devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “1993 yılından itibaren önceleri iki yılda bir, daha sonra da her yıl aralıksız olarak gerçekleştirilen “Ekonometri ve Yöneylem Araştırması ve İstatistik Sempozyumu’nun” (EYİ) on dördüncüsü bu yıl Dumlupınar Üniversitesi Ekonometri Bölümü tarafından 24-27 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecektir. Sempozyum Ekonometri, Yöneylem Araştırması ve İstatistik alanında en önemli ulusal etkinlik olup, 2009 yılından itibaren uluslararası bir nitelik kazanmaya başlamıştır.”
Sempozyumun amacı konusunda bilgiler veren Zortuk, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sempozyumun en önemli amacı Ekonometri, Yöneylem Araştırması ve İstatistik alanlarında teorik ve ampirik çalışmaları teşvik etmek ve bu alanlarda çalışma yapan bilim insanlarını bir araya getirerek bilgi paylaşımını arttırmaktır. Sempozyum ekonometrik modellerin alternatif iktisat politikalarına duyarlılığı ile uluslararası iktisat, makroiktisat, mikroiktisat, endüstriyel iktisat ve bölgesel iktisat alanlarındaki ekonometrik çalışmaları kapsamasının yanı sıra yöneylem araştırmasında ve istatistikte kullanılan farklı analiz yöntemlerinin sosyal bilimler alanındaki tüm uygulamalarına da açıktır. Sempozyum dili İngilizce ve Türkçedir.”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com