Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Simav'da:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Simavda:
"Siyaseten millete hizmet edip de o hizmetler karşılığında Allah'ın rızasına talip olabilmek, milletin rızasını alabilmek her kula nasip olmaz. Onun için siyaset önemlidir. Onun için belediye başkanı olarak hizmet etmek son derece önemlidir. Belediyeciliğ

KÜTAHYA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Siyaseten millete hizmet edip de o hizmetler karşılığında Allah'ın rızasına talip olabilmek, milletin rızasını alabilmek her kula nasip olmaz. Onun için siyaset önemlidir. Onun için belediye başkanı olarak hizmet etmek son derece önemlidir. Belediyeciliği çok iyi biliriz" dedi. 

  Zeybekci, bir dizi ziyarette bulunmak için geldiği Kütahya'nın Simav ilçesinde, Kaymakam İbrahim Süha Karaboran, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu ve AK Parti Simav Belediye Başkan adayı Süleyman Özkan tarafından karşılandı. 

Daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı'na geçen Zeybekci, beraberindeki TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay ile AK Parti Seçim Bürosu'na gitti. 

Burada bir konuşma yapan Zeybekci, "Siyaseten millete hizmet edip de o hizmetler karşılığında Allah'ın rızasına talip olabilmek, milletin rızasını alabilmek her kula nasip olmaz. Onun için siyaset önemlidir. Onun için belediye başkanı olarak hizmet etmek son derece önemlidir. Belediyeciliği çok iyi biliriz. Eğer Denizli'de AK Parti yüzde 51,5 oy aldıysa, Kütahya'da yüzde 88 alması lazım. 12 yıldan beri Simav, 'AK Belediyecilik'le tanışamamış. Onun içinde zamanı ıskalamış" diye konuştu. 

 

- "Yerel yönetim istemediği zaman taş üstüne taş koyamazsınız"

 

Bir kente yatırım yapmak için gelenler olduğunda, yerel yönetimin istemediği zaman taş üstü taş konulamayacağını, onun için belediyenin önemli olduğuna dikkati çeken Zeybekci, şunları kaydetti: 

"Buraya yatırım yapmak için gelen veya hastane, otel veya her neyse bununla ilgili gelindiğinde, Dumlupınar Üniversitesi ile iş birliği yapmak ve daha çok burada eğitimle ilgili güzel şeyler yapmak gibi iş birliği söz konusu olduğunda yerel yönetim istemediği zaman taş üstüne taş koyamazsınız kardeşim. Belediye onun için önemlidir. Eğer planda işlemezse, eğer onu imar planlarına koymazsa hiçbir şey yapamaz Başbakan da istese Cumhurbaşkanı da istese hiç kimse bir şey yapamaz. Onun için yerel yönetimlerde tercih, Simav'ın geleceğinin tercihidir. Bu tercihi iyi yapın. Destan yazdık biz. Belediyecilik anlamında büyük ustamızdan öğrendiğiniz gibi yerel yönetimlerde destanlar yazdık."

 

- "İnsanlarımızı olduğu yerde mutlu etmek istiyoruz"

 

"İlk yola çıkarken Başbakanımız bize çok güzel bir şey hatırlattı" diyen Zeybekci, şöyle devam etti:

"Dedi ki bize, 'hayatımızın üç altın kuralı, bizim için hayat felsefemiz, var oluş sebebimiz. Biz ahdettik, dedik ki 'Söz söyledik mi sonucu nereye varırsa varsın, doğru söyleyeceğiz. Söz verdik mi canımıza mal olsa bile o sözümüzü tutacağız, emanete ihanet etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğiz' diye yola çıktık. Biz belediyecilikte de yerel yönetimlerde de hükümette de aynı inançla devam ettik. Ne söz verdiysek, hepsini tuttuk. Bugün Denizli'nin, bugün Türkiye'nin, bugün her yerde ne söz verdiysek, tuttuk."                  

Simav'ın, Kütahya'nın kendilerine emanet olduğunu dile getiren Zeybekci, şunları bildirdi:

"Bundan emin olun. 30 Mart akşamı, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ile beraber ne proje geldiyse onların takipçi olacağız. Simav'ın dağı, taşı, suyu, havası, geleceği, eğitimi her şeyi, sanayisi ticareti, çocuklarımızın bize emaneti. İyi yapmazsak Simav göç veriyor. Simav'ın nüfusu azalıyor. İnsanlar bir yerlere gidiyor. Biz buna karşıyız. İnsanlarımızı olduğu yerde mutlu etmek istiyoruz. Onları doğduğu yerde doyurmak istiyoruz. Orada olsunlar istiyoruz. Simav, kendi özellikleriyle, kendi sanayisini, kendi ticaretini geliştirecek. Yerel yönetimler olmadan hiçbir şey olmaz. Yapamazsınız, arkadaşlar. Uyum olması lazım. İki dişlinin birbirine geçmesi lazım. Birisi başkayken ötekisi başkaysa, birisi sağa dönerken ötekisi sola dönerse bir araya gelmesi mümkün olmaz. Hükümetimiz ödenekleri tam gönderse daha olmuyor, o zaman. Bu sefer olacak mı? Bu sefer olmuş zaten. Allah'ın izniyle, 1-2 Nisan gibi hep beraber yine gelelim, buraya. Benim soyadım ne? 'Zeybekci' demek zeybeği de iyi bilir. İnşallah, 1-2 Nisan'da geldiğimizde, belediye binasının önünde davulla, zurnayla geleyim de ben, size bir harmandalı oynayayım. Cenab-ı Allah, memleketimiz, milletimiz, Simav için hayırlısı neyse onu nasip etsin."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com