Ekonomi Bakanı Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci:
"Türkiye, eğer, dünyanın en büyük havaalanı inşaatına başlarsa, dünyanın en büyük projesi olan kanal projesine başlarsa, 2 nükleer santral inşaatına başlarsa, İstanbul-İzmir otoyolu projesine başlarsa, IMF ile olan borç ilişkisini sonlandırırsa tabii ki '

ANKARA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye, eğer, dünyanın en büyük havaalanı inşaatına başlarsa, dünyanın en büyük projesi olan kanal projesine başlarsa, 2 nükleer santral inşaatına başlarsa, İstanbul-İzmir otoyolu projesine başlarsa, IMF ile olan borç ilişkisini sonlandırırsa tabii ki 'Türkiye biraz fazla oldun' diye karıştırmaya çalışabilirler" dedi.

Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneğince MEB Şura Salonu'nda düzenlenen Özay Gönlüm'ü Anma ve Denizli Kültür Sanat Gecesi'ne katılan Zeybekci, yaklaşık 2,5 ay önce bakanlık görevine başladığını hatırlatarak, ekonominin Denizli için ayrı bir anlamı olduğunu söyledi. 

Ekonomi Bakanlığı görevini bir onur saydığını dile getiren Zeybekci, "Denizli artık siyasette başka bir kulvarda yarışmaya başlamıştır" ifadesini kullandı. 

Denizli'nin ihracat performansı hakkında da konuşan Zeybekci, geçen yıl ihracatını en fazla artıran iki ilden birinin Denizli olduğunu anımsattı. 

Türkiye'nin bu yıl için belirlediği 166 milyar dolarlık ihracat hedefine emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Zeybekci, "Denizli, rahmetli Turgut Özal'ın ihracata dayalı üretim, bu üretimle beraber istihdam, yatırım ve milli değerlerle kalkınma hamlesinin en iyi yansıdığı şehirdir" dedi.

Türkiye'nin bu yılki ihracat hedefini gerçekleştirirken daha fazla istihdam yaratacağını ve üretim yatırımı yapacağını anlatan Zeybekci, ülkenin bütün bunlarla birlikte iç tüketimini de artırarak 2023 hedeflerine doğru ilerleyeceğini kaydetti. 

 

- "Yaşadıklarımız, sağlıklı doğum sancıları"

Türkiye'nin zaman zaman birilerini rahatsız etmiş olabileceğini belirten Zeybekci,  şöyle devam etti: 

"Türkiye, eğer, 2013'te olduğu gibi dünyanın en büyük havaalanı inşaatına başlarsa, dünyanın en büyük projesi olan kanal projesine başlarsa, 2 nükleer santral inşaatına başlarsa, İstanbul-İzmir otoyolu ki içinde dünyanın en uzun köprüsü var, ona başlarsa, IMF ile olan borç ilişkisini sonlandırırsa tabii ki 'Türkiye biraz fazla oldun' diye karıştırmaya çalışabilirler. Biz, bugünkü yaşadıklarımızı sağlıklı doğum sancıları olarak görüyoruz."

 

-"Denizli var oldukça Özay Gönlüm'ün türkülerini söyleyeceğiz"

Ölümünün 14. yılında anılan Denizlili sanatçı Özay Gönlüm'ü anan Zeybekci, Gönlüm'ün Türk kültüründe iz bırakan biri olduğunu söyledi. 

Gönlüm'ün, türküleri Almanlara, Japonlara ve Avustralyalılara söyleyerek Türk kültürünün tanıtımına da katkıda bulunduğunu belirten Zeybekci, "Denizli var oldukça onun türkülerini söylüyor olacağız" dedi. 

Bugün İstiklal Marşı'nın kabulünün 93. yılı olduğunu da hatırlatan Zeybekci, marşı kabul eden dönemin TBMM mebuslarını rahmetle ve minnetle selamladığını sözlerine ekledi. 

Etkinliğe Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldı.

Gecede, "Elindeki Mendili" türküsünü söyleyen 6 yaşındaki Hilal Kayra Oymak'ın performansı izleyiciden alkış aldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com