Ekonomi Bakanı Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci:
"Biz hedef 2023 dedik. Cumhuriyetimizin 100. yılında, inşallah Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği o muasır medeniyetin de çok daha ilerisine geçeceğiz"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, "Cumhuriyetimizin 100. yılında, inşallah Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği o muasır medeniyetin de çok daha ilerisine geçeceğiz" dedi.

Bakan Zeybekci, ziyarette bulunduğu Güney İlçesinde belediye meydanından halka hitap etti.

Türkiye'de ekonomik kalkınma seferberliğinin başladığını ifade eden Zeybekci, 2023 hedefleri doğrultusunda adımlar atıldığını belirtti. 2013 yılı sonu itibariyle dış gelirin 201 milyar dolar olduğunu belirten Zeybekci, Türkiye'nin artık koşması gerektiğini belirterek, "152 milyar dolar olan ihracat bu sene minimum 166 milyar dolara çıkaracağız. Bunu hep beraber yapacağız" dedi.

Zeybekci konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye için artık bu güne kadar hep söylendi o hamaset, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne sömürdüler,  'Atatürkçülük, laiklik' diye. Öyle hamasetle Atatürkçülük olunmuyor. 'Atam izindeyiz' diyerek izinde olunmuyor. Atatürk'ün gösterdiği o muasır medeniyet seviyesinin üzerine ileriye doğru bu millet nasıl götüreceksin onu anlat diyoruz. Biz hedef 2023 dedik. Cumhuriyetimizin 100. yılında inşallah Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği o muasır medeniyetin de çok daha ilerisine geçeceğiz."

Bazı kesimlerin ülkede birlik ve berberlik olmaması, kardeşliğin devam etmemesi, siyasi ve ekonomik istikrarsızlık olmasını istediklerini savunan Zeybekci, "Faizlerin yüzde 7 bin olduğu, enflasyonun yüzde 150 olduğu ihracatın, istihdamın, işin, aşın durduğu, esnafın siftah etmediği günler yeniden gelsin, onları gün doğsun istediler. Millet onlara cevabını verdi, millet iradenin ve yetkinin kimde olduğunu onlara bir daha hatırlattı" diye konuştu.

- "İhracatımız rekor kırıyor"

Milletin Türkiye'nin istiklali ve istikbali için üzerinize düşeni yaptığını ifade eden Zeybekci, sıranın hizmet edecek olanlara geldiğini söz dönemlerini bırakıp hizmete devam edeceklerini belirtti.

Ülkede dostluğu, birlik ve beraberliği, kardeşliği pekiştirerek devam ettireceklerini kaydeden Zeybekci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Millete ve millet iradesine ihanet edenlerden, demokrasi ve hukuk içerisinde kalmak şartıyla bunun hesabını soracağız. Aklını, ruhunu ve vicdanını bir yerlere emanet edenlere, bu ülkenin en mahrem toplantıyı dinleyip dünyaya peşkeş çekenlere, yıllarca bu milletin Cumhurbaşkanını, Başbakanını dinleyip servis edenlerden, bu milletin onuru olan MİT'i dünyaya rezil etmek için Adana’daki o tırları durduranlardan bunların hesabı sorulacak. Onların istemesine rağmen, istedikleri hiçbir şey olmadı. İhracatımız rekor kırıyor, dış ticaret açığı darılıyor, istihdam, üretim, ticaret artıyor. Biraz durgunluk oldu, göreceksiniz nisandan itibaren her şey değişmeye başlayacak, zaten başladı. Maalesef birileri bunu duyurmak için özel gayret gösteriyor, Uluslararası Kredi Derecelendirme kuruluşlarının söylediklerine zerre miktar itibar etmeyin. Türkiye, eski Türkiye değil."

Bakan Zeybekci, halka hitabının ardından belediye meydanında zeybek oynadı. Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan'ı makamında ziyaret eden Zeybekci, daha sonra Çivril ilçesinde Cumhuriyet Caddesi'nde halka hitap etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com