Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Nihat Zeybekci, Babadağ ilçesinde belediye önünde halka hitap etti- Zeybekci: "Her kim ki, bizim istihbarat teşkilatımızın yaptığı işlere bu şekil müdahale etti, onlar vatana ihanet etmiştir. Bu bir ihanettir, bunun arkasından başka hiçbir şey anlaşılmaz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Her kim ki, bizim istihbarat teşkilatımızın yaptığı işlere bu şekil müdahale etti, onlar vatana ihanet etmiştir. Bu bir ihanettir, bunun arkasından başka hiçbir şey anlaşılmaz" dedi.,

Zeybekci, Babadağ ilçesinde belediye önünde halka hitap etti. Türkiye'nin son 10 yılda milletin iradesi, demokrasi ile yönetilmeye ve özel sektör eliyle kalkınmaya çalıştığını ifade eden Zeybekci, "Bunun için Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muasır medeniyet hedefine gidişinin önünü bir şekilde hep kesmeye çalıştılar. Bilerek veya bilmeyerek, samimi veya gayri samimi bir şekilde buna alet olanlar da hep oldu. Ama son 10 yılda bu ülke inanılmaz mesafeler katetti. 35 milyar dolar ihracat 152 milyar dolar oldu, 48 milyar dolar da turizm gelirlerimiz var, toplam 200 milyar dolar dış gelirimiz var" diye konuştu.

17 Aralık operasyonuyla ilgili Zeybekci, "Türkiye'de her kim ki yetimin malına el uzattı, yan gözle baktıysa biz sonuna kadar onun elinin kırılması ve gözünün
çıkarılmasının peşinde olacağız. Ama sen bunu alıp da başka bir yere götürürsen, hukukun dışına taşırsan, sen bir darbe çıkarmaya çalışırsan da bunun da karşısında olacağız" dedi.

Dünyadaki milli istihbarat teşkilatlarının o ülkenin menfaatleriyle ilgili ne yaptıklarının bütün dünyanın bildiğini belirten Zeybekci, şöyle devam etti:

"Hangi nizan, hangi vicdan, hangi akıl, Türkiye'nin gururu olan Milli İstihbarat Teşkilatı'nın operasyonlarını mahkeme kararıyla veyahut emir verdiği, emri yanlış
kullanarak durdurmaya çalışır ve bütün bunları dünyaya duyurmaya çalışır. Bunu yapanın niyetinde, vatana ihanet etmekten başka bir şey beklenir mi bunlardan? Bu bir vatana ihanettir. Her kim ki bizim istihbarat teşkilatımızın yaptığı işlere bu şekil müdahale etti, onlar vatana ihanet etmiştir. Bu bir ihanettir, bunun arkasından başka hiçbir şey anlaşılmaz. Bu ülkede siyaset ayrıdır, bu ülkede hükümet ayrıdır. Bu ülkede siyaset ve hükümetler gelip geçicidir ama devlet kalıcıdır."

Türkiye'de ekonomik kriz çıkacağı söylentilerinin hiçbirinin gerçek olmadığını savunan Zeybekci, "Türkiyemiz kalkınmaya, ihracat yapmaya devam ediyor. İhracatımız ocak ayında 9,8 arttı. Denizlimiz Türkiye'de ihracatını en hızlı artıran 3. il oldu ve inşallah 2014 rakamlarıyla Türkiye rekor kıracak, rekor kırmaya devam edecek. İhracat, üretim, istihdam, iş ve aş artacak, huzur, kardeşlik artacak. Fesatlık azalacak ve yok olup gidecek, inşallah."

Bakan Zeybekci, daha sonra Babadağ Belediye Başkanı Ahmet Yümsek ve Kaymakam Nebi Çanga'yı ziyaret etti. Zeybekci'nin muhtarlar ile yaptığı toplantı ise basına kapalı gerçekleşti.

Muhabir: İbrahim Süzer
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com