Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizlide
"Hiçbir sebeple hiçbir Allah'ın kulu eğer düşman değilse Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını dinleyemez, telefon konuşmalarını dinleyemez, onun konuştuklarını dünyaya servis edemez"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Hiçbir sebeple hiçbir Allah'ın kulu eğer düşman değilse Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını dinleyemez, telefon konuşmalarını dinleyemez, onun konuştuklarını dünyaya servis edemez" dedi.

Zeybekci, memleketi Tavas ilçesinin Pınarlar beldesinde davul zurna eşliğinde coşkuyla karşılandı. Akrabaları ve tanıdıkları ile hasret gideren Zeybekci, belde meydanında yaptığı konuşmada, ne zaman köyüne gelse dertlerinin, sıkıntılarının bittiğini, annesinin babasının tanıdıklarını gördükçe annesini babasını görmüş gibi olduğunu ifade etti.

"Seçimde şu partiye oy verin, şöyle yapın böyle yapın" demeye gelmediğini belirten Zeybekci, şunları söyledi:

"Siz size yakışan ne ise onu yapın. Siz Nihat Zeybekci'nin köyüne yakışan ne ise onu yapın. Onu söylerim, başka bir şey demem. Eskiden bütün Denizli'nin gözü, bizim köyde olurdu, Pınarlar'da olurdu. Şimdi bütün Türkiye'nin gözü, 'bu adamın doğduğu köyde ne oy almış' diye burada olacak. Türkiye'deki bütün partiler, AK Partililer buraya bakacak. 'Nihat Zeybekci'nin köyünde ne olmuş, AK Parti yüzde kaç oy aldı' diye buraya bakacaklar. Onun için siz kendiniz ne yapacağınızı bilirsiniz. Burada başkaları bizim köyün huzurunu bozacak şeyler yapmasın, gelip de burada gürültü falan da yapmasınlar. Bize biraz saygıları varsa bu köyde sessiz sakin, size yakışan, bize yakışan güzel bir seçim olsun. Rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah, milletimize, ülkemize hayırlısı ne ise o olsun. 30 Mart akşamı bütün Türkiye’nin gözü burada olacak. Geçmişte Isparta'nın İslamköy'ü neyse şimdi gözler benim köyüm olan Pınarlar'da olacak. Başka partilere söyleyin köy girişindeki mezarlıktan dönsünler. Özellikle gençlere söylüyorum, gelirken bir şey yapmayın, 'Buraya girmeyin' deyin, başka yere gitsinler."

- "Millet bunlara imkan ve fırsat tanımaz"

Bugün Türkiye'nin dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline geldiğini vurgulayan Zeybekci, "Bugün Türkiye Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi oldu, bugün Türk Hava Yolları, Avrupa'da Lufthansa'dan sonra ikinci havayolu oldu, önümüzdeki günlerde THY, Lufthansa'nın bile önünde olacak. Avrupa'da 1 numara olacak. Türkiye dünyanın en büyük havaalanı inşaatına başladı. Marmara Denizi'nin üzerine dünyanın en büyük köprüsünü yapıyor" diye konuştu.

"Hiçbir sebeple hiçbir Allah'ın kulu eğer düşman değilse Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını dinleyemez, telefon konuşmalarını dinleyemez, onun konuştuklarını dünyaya servis edemez, bakanlarını dinleyemez" diyen Zeybekci, şunları kaydetti:

"Üç sene, dört sene, bilinen bu, bilinmeyen kim bilir kaç seneden beri dinlediler. Bu vatana ihanettir. Ama merak etmeyin, biz tüm bunlara rağmen bundan sonra yolumuza masum, samimi, niyeti halis olan kardeşlerimizle kucaklaşarak devam edeceğiz. Ama aklını, ruhunu ve vicdanını bir yerlere satanlardan bunun hesabını mutlaka ve mutlaka soracağız. Onlar illaki ve illaki yeniden IMF’den memurlar, Dünya Bankası’ndan ekonomi bakanları gelsin istiyorlar. Başbakanları yeniden istedikleri gibi yönetmek istiyorlar. Bu memleketin artık aslanlar gibi bir başbakanı var, bu memleketin dağ gibi hükümeti var. Artık bu memleketin IMF'den gönderilen, Dünya Bankası'ndan gönderilen değil Uzunpınar'dan Güllen Şükrü'nün oğlu, tütün tarlasından giden bir ekonomi bakanı var. Bu can bu bedende oldukça, Allah bu nefesi devam ettirdikçe, bu ülkeye bir daha IMF gelmeyecek, bir daha Dünya Bankası gelmeyecek. Onlar hayallerinde bile göremezler bir daha bu memlekete gelip de bu memleketin kanını emmeyi."

Zeybekci, Pınarlar'daki ziyaretinin ardından Tavas'ın Karahisar beldesinde de vatandaşlara hitap etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com