Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizlide
Zeybekci: "Bunlar, elleriyle ne işareti göstereceklerini bilemiyorlar. Kollarıyla ne yapacaklarını bilemiyorlar. Hangi bayrak, hangi flama karıştırıyorlar, birbirlerine girdiler"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bunlar, elleriyle ne işareti göstereceklerini bilemiyorlar. Kollarıyla ne yapacaklarını bilemiyorlar. Hangi bayrak, hangi flama karıştırıyorlar, birbirlerine girdiler" dedi.

Zeybekci, Güney ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. "Görünen köy kılavuz istemez" diyerek konuşmasına başlayan Zeybekci, hizmetin kendilerinin işi olduğunu belirterek, "Artık bu millet idare edilmeyecek, artık bu millet yönetilmeyecek, artık bu millete hükmedilemeyecek. Bu millete sadece ve sadece hizmet edilecek" dedi.

Denizli'nin AK Parti Belediyecilik anlayışı ile en kötü şehirden, Türkiye'nin vizyon kenti haline geldiğini dile getiren Zeybekci, "Denizli, 'bu hizmetleri Tayyip Erdoğan ve adamları yapar' dedi. 2004'de destan yazdı, yüzde 51,5 oy verdi. 2009'da verdiği oylarla AK Parti belediyeciliğini getirdiğine pişman mı? Güney de sanki kararını vermiş. Büyükşehirle öyle hizmetler gelecek ki göreceksiniz. Denizli merkezinde ne varsa kaynak aktararak, ilçelerindeki ve köylerindeki hizmetler olacak" diye konuştu.

Zeybekci, Büyükşehir Yasası'na karşı çıkanların seçimlerde aday gösterdiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi görüyorum dolaşıyorlar, 'Nasıl, yapacaksınız, nasıl becereceksiniz? Siz bu işin karşısında değil miydiniz, olmaz demiyor muydunuz? Şimdi niye geldiniz?' diye sorun onlara. Bunların işi hizmet etmek değil, bunların merakı, bunların niyeti, bu millete hükmetmek. Bunlar bu millete 'göbeğini kaşıyan adam', 'dağdaki çoban', bunlar AK Parti'ye devamlı oy veriyor diye bu millete 'bidon kafalı' demediler mi? Şimdi seçim geldi, artık ne yapacaklarını bilmiyorlar. Elleriyle ne işareti göstereceklerini bilemiyorlar. Kollarıyla ne yapacaklarını bilemiyorlar. Hangi bayrak, hangi flama karıştırıyorlar, birbirlerine girdiler. Saksağanı biliyorsunuz değil mi? Bu saksağan niye böyle yürüyor biliyor musunuz? Saksağan kekliği taklit etmeye kalmış da ondan yürüyüşü bozulmuş. Bunlar saksağan gibi oldu, saksağan. Keklik başka saksağan başka, kurban olduğum Allah ayrı ayrı yaratmış. Sen saksağanlığını bil, keklik başka. Saksağan da güzel kuştur, çok da zekidir. Yol kenarında siz hiç arabaların çarptığı bir saksağan gördünüz mü, çok  zekidir çarpılmaz, bunlar devamlı çarpılıyor." 

Zeybekci, bazılarının Türkiye'de 2001-2002'deki gibi insanların yarı yarıya fakirleşmesini, bankaların bir gece de yerle bir olmasını, faizlerin tavan yapmasını, yine IMF'nin gelip Dünya Bankası'yla ülkeyi kontrol etmesini istediklerini öne sürerek, "Bunlar yeniden sülüklerini bu millete yapıştırsınlar istiyorlar. Bu milletin o varlıklarının ve kaynaklarının tadı damaklarında kaldı. Artık onlara şunu diyoruz; o günler bir daha geri gelmeyecek, siz o sülüklerinizi alın başka bir yere gidin. Sülüklerinize de güle güle, size de güle güle diyoruz" diye konuştu.

Gezi olaylarına değinen Zeybekci, birilerinin milletten dersini aldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İstanbul'da Yenikapı'da 2 milyon kişi vardı. Gezi olaylarından sonra yine 2 milyon insan vardı. Onları gördüler, kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırarak kayboldular, gittiler. Başkanımızın yaptığı mitingi, 'İstanbul'da hükümet karşıtı 2 milyon kişi protesto gösterisi yaptı' diye dünyaya böyle duyurdular. Yani bunlarda yalanda sınır yok, yalan dibine kadar var.  Şimdi mayıstaki hazirandaki olaylar bitti, şimdi 17 Aralık geldi. Hazirandaki liste ile aralıktaki liste ayını. Çünkü ağababaları öyle söyledi. Çünkü, Türkiye fazla olmaya başladı. Onu engellemek için yaptılar ama ona engel olamıyorlar. Artık durmak yok yola devam, durmak yok hizmete devam. Hedef 2023. Türkiye dünyanın 10 büyük, Avrupa'nın 3 büyük ekonomisinden biri olacak." 

Burada vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Zeybekci, Denizli Organize Sanayi Bölgesine geçti. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com