Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de:

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizlide:
"Arslanlar gibi başbakanımız ve hükümetimiz var. Bizde bu tende bu can oldukça, bu nefesler alınıp verildikçe bir daha bu ülkeye IMF girmeyecek, bir daha bu ülke Dünya Bankasına muhtaç olmayacak"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Arslanlar gibi başbakanımız ve hükümetimiz var. Bizde bu tende bu can oldukça, bu nefesler alınıp verildikçe bir daha bu ülkeye IMF girmeyecek, bir daha bu ülke Dünya Bankasına muhtaç olmayacak" dedi.

Tavas ilçesinde Belediye Meydanı'nda halka hitap eden Zeybekci, Türkiye'nin 50 yıldan beri borçlu olduğu IMF'ye, 14 Mayıs'ta son taksiti ödeyip "Güle güle" dediğini anlatarak bundan birilerinin rahatsız ve huzursuz olduğunu söyledi.

Bazılarının, faiz ve enflasyonun yüzde 100'ler seviyesine çıkmasını, ihracatın durmasını, istihdamın olmamasını, yeniden IMF'nin gelip Türkiye'yi yönetmesini istediğini ifade eden Zeybekci, "Türkiye, buna müsaade etmeyecek. Arslanlar gibi başbakanımız ve hükümetimiz var. Bizde bu tende bu can oldukça, bu nefesler alınıp verildikçe bir daha bu ülkeye IMF girmeyecek, bir daha bu ülke Dünya Bankasına muhtaç olmayacak" diye konuştu.

Zeybekci, mitinglerine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Kemal Kılıçdaroğlu da bizi seyrediyor. Kılıçdaroğlu bu kalabalığı görmesin, yine montaj der. Garibim, illere gittiğinde böyle kalabalık görmüyor. İlçelerde zaten bir şey yok da yani şehirlere, il merkezlerine gidiyor, böyle kalabalık görmüyor" ifadelerini kullandı.

Tavas'a siyaset yapmaya değil, ilçe halkıyla kucaklaşmaya geldiğini belirten Zeybekci, şunları kaydetti:

"Denizli'ye baktığınız zaman, bizim Denizli'de verilip de tutulmayan tek bir sözümüz yok. Öyle çıktık yola biz. Bundan 10 yıl önce yola çıkarken, 'Söz verdik mi, sonu nereye gidersen gitsin, o sözümüzü tutacağız' dedik. 'Söz söyledik mi kesinlikle ve kesinlikle doğru söyleyeceğiz, emanete hıyanet etmeyeceğiz ve ettirmeyeceğiz' dedik. Bu bilinçle devam ettik. Onun için Allah'a şükür, hiç kimse şu sözü verdiniz, tutmadınız diyemez, diyemeyecekler."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com