Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizlide
Zeybekci: "Türkiye bir santim ileriye gittiği zaman bunların yüreği bir santim kararıyor. Türkiye bir metre yukarıya çıktığı zaman, bunlar bin metre yerin dibine gidiyorlar"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye bir santim ileriye gittiği zaman bunların yüreği bir santim kararıyor. Türkiye bir metre yukarıya çıktığı zaman, bunlar bin metre yerin dibine gidiyorlar. Utanıyorlar Türkiye’nin bu hale gelmesinden. Neden biliyor musunuz? Çünkü o zaman Türkiye'yi dünyaya peşkeş çekemiyorlar, Türkiye'ye sülüklerini yapıştıramıyorlar" dedi.

Zeybekci, partisinin Acıpayam'da eski pazar yeri meydanında düzenlediği mitingde konuşmasına başlarken, "Vur vur inlesin" sloganlarına, "Yok öyle vurmak falan. Biz Yunus Emre'nin nesilleriyiz. Biz o köklerden geldik. Ne diyor Yunus? Biz gelmedik davi için, bizim işimiz sevi için. Dostun evi gönüllerdir. Biz gönüller yapmaya geldik" şeklinde karşılık verdi.

Hizmet etmeye, eserler ortaya koymaya geldiklerini vurgulayan Zeybekci, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz hastaneler yapmaya, okullar yapmaya, üniversiteler yapmaya, şehrin altyapısını, üst yapısını yapmaya, biz Dalaman yolunu yapmaya geldik. Biz Acıpayam Ovasını bereket ovası yapmaya geldik. Biz Acıpayam’ı Denizli’nin merkezi gibi modern bir şehir yapmaya geldik. Bizim işimiz, gücümüz var. Biz dertli adamız. Biz öyle zevkli adam değiliz. Bizim derdimiz var, millet derdimiz. Bizden hizmet bekliyor. 30 Mart'ta millet cevabını verecek. Bu milletin öyle bir terazisi var ki, öyle bir aklı var ki zırnık şaşmaz, santim şaşmaz. Millet ne derse doğru odur. Milletin dediğinin başımızın üzerinde yeri vardır.

Bakın 2002'de, 2004'te, 2007'de, 2009'da, 2011'de hep karşınıza geldiğimizde Denizli sevdamızı anlattık size, projelerimizi anlattık. Söz verip de yapmadığımız bir tek şey yok. Bir dedik, iki yaptık, iki dedik dört yaptık, dört dedik on yaptık. Şimdi de kardeşlerimiz çıktılar 30 Mart’tan sonrasıyla ilgili hedeflerini ortaya koydular, Acıpayam Ovasıyla ilgili 133 proje sundular. Bunlardan üç tane duydunuz mu? Bunlar ne der biliyor musun? Bunlar yalan söyler, bunlar çamur atar, bunlar iftira atar, bunlar insanların milletin haysiyetiyle, onuruyla oynayacak ne varsa onu yapar."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Mart'ta Denizli'ye geldiğini hatırlatan Zeybekci, "İki saat geç geldi. Yağmur yağıyor akşamın o saatinde. Emniyetin kayıtlarına göre 52 bin kişi var. Akılları almadı. Ertesi gün dediler ki montaj. Acıpayam'a da şöyle bir baksınlar, Acıpayam da montaj yaptı bak. Burası da montaj" diye konuştu.

Muhalefeti eleştiren Zeybekci, şunları kaydetti:

"Bunlar tek ayak üstünde kırk tane işaret yapıyorlar şimdi. Ne yapacaklarını bilemiyorlar. Hangi bayrağı nerede kaldıracağını bilemiyor. Hangi işareti nerede kaldıracağını bilemiyor. Bugün Denizli'ye geldi ya. Denizli'de başka bir işaret yapar şimdi bu. CHP mitingi olduğunu unutur, başka bir işaret yapar. Bukalemunlar bile daha az değiştirir renklerini. Bunlar ne istiyor biliyor musunuz? 2000, 2001, 2002'de olduğu gibi yeniden bu memlekette birbirlerinin kafasına Anayasa kitabı atsın istiyorlar. Faizler yüzde 7000 olsun, enflasyon yüzde 150 olsun. İşsizlik tavan yapsın. İhracat dursun. Bir gecede Türkiye rahmetli Sabancı'nın dediği gibi yarı yarıya fakirleşsin. Bankaları talan etsinler. Dört yüz milyar dolar zararı millet ödesin. Bunu istiyorlar yine. Aynı şeyi istiyorlar. IMF yeniden gelsin Türkiye'ye. Yeniden IMF yönetsin Türkiye'yi istiyorlar. Dünya Bankası yeniden Türkiye'ye ekonomi bakanı göndersin istiyorlar. Türkiye'nin aslanlar gibi bir başbakanı var, Türkiye'nin taş gibi bir hükümeti var. Bakın bunlar kuduruyorlar, neden Türkiye ileri gidiyor diye. Türkiye bir santim ileriye gittiği zaman bunların yüreği bir santim kararıyor. Türkiye bir metre yukarıya çıktığı zaman, bunlar bin metre yerin dibine gidiyorlar. Utanıyorlar Türkiye'nin bu hale gelmesinden. Neden biliyor musunuz? Çünkü o zaman Türkiye'yi dünyaya peşkeş çekemiyorlar, Türkiye'ye sülüklerini yapıştıramıyorlar."

Türkiye'nin 2013 yılında, kırk yıldan beri borçlu olduğu IMF'ye 14 Mayıs günü son taksitini ödeyip güle güle dediğini dile getiren Zeybekci, "Türkiye geçen sene insanlık tarihinin en büyük projesi olan kanal projesinin ihalesini yaptı. Türkiye dünyanın en büyük havaalanı inşaatına başladı. Türkiye iki kıtayı denizin altından birleştirdi. Türkiye üçüncü köprünün inşaatına başladı. Türkiye, arabaların gidip gelebileceği tüp geçidin inşaatına başladı ve 2015'te bitiyor. Türkiye dünyanın en uzun köprüsünü, derenin üzerine değil, nehirlerin üzerine değil, boğazın üzerine değil Marmara Denizi'nin üzerine yapıyor. İstanbul-İzmir otoyolunu başlattı Türkiye. Türkiye iki tane nükleer santralın inşaatına birden başladı. Bunlar bunu istemiyor. Bunların işi gücü Türkiye aşağıya gitsin, Türkiye'ye IMF yeniden gelsin. Dünya Bankası el koysun. Faizler tavan yapsın, Türk Lirası dibe gitsin, ihracat dursun, bu millet namerde muhtaç olsun, bunlar da hemen sülüklerini çıkarsınlar millete yapıştırsınlar, Bunu istiyorlar" diye konuştu.

Mitingde Bakan Zeybekci'ye AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Başkanı Avni Örki de eşlik etti.

Zeybekci, Acıpayam Belediye Başkanı ve AK Parti Acıpayam Belediye Başkan adayı Hulusi Şevkan ve meclis üyeleri ile platformda poz verdi, partililere karanfil dağıttı. Zeybekci, daha sonra pazar yerini gezerek vatandaşlarla sohbet etti, Acıpayam Ziraat Odası Başkanlığı tarafından yağmur duası için düzenlenen pilav etkinliğine katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com