Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizlide
"Bu ülkeye yapılan, bu millete yapılan, bu devlete yapılan ihanetlerin hesabını mutlaka ve mutlaka soracağız"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu ülkeye yapılan, bu millete yapılan, bu devlete yapılan ihanetlerin hesabını mutlaka ve mutlaka soracağız" dedi.

Zeybekci, Denizli'nin Çardak ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, beldelerin ve köylerin bugüne kadar yeterli hizmeti alamadığını, yeni büyükşehir düzenlemesiyle köylere, beldelere ve ilçelere daha güzel hizmet yapılacağını dile getirdi.

Mevcut durumda özellikle belde belediyelerinin hizmet konusunda çok yetersiz kaldığını, personel maaşlarını bile ödemeye paraları olmadığını belirten Zeybekci, şunları kaydetti: 

"Büyük işler yapılacaksa ilçe belediyelerimizin imkanları yetmiyor. Denizli, 2023 hedefine doğru saatte 220 kilometre hızla gidiyor, köylerimiz, beldelerimiz, ilçelerimiz 40-50 kilometre hızla arkadan geliyor. Hem mesafe açılıyor hem de Denizli çok hızlı gidiyordu, onun için 'büyükşehir' dedik. İlin tamamında ne varsa aynı imkanlar olsun diye büyükşehir kanunu çıkardık." 

Nihat Zeybekci, büyükşehir düzenlemesini çıkardıklarında birilerinin, "bu kanunla memleket bölünür" diye itiraz ettiğini, kanunun iptali için Anayasa Mahkemesine gittiklerini anlatarak, "Anayasa Mahkemesi reddetti. Ondan sonra 'olmaz, yapılamaz' dediler ama biz belediyeciliği Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Onun için Denizli 10 yılda Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi haline geldi" diye konuştu.

- "İhanetlerin hesabı sorulacak"

"AK Parti olarak sadece ve sadece bu millete hizmet ederiz, milletin hizmetkarı oluruz" dediklerini hatırlatan Zeybekci, şöyle devam etti:

"Allah aşkına size bu memleket için bir tane projeyle geldiler mi? Zahmet edip, 'biz size şu projeyi yapacağız' diyemezler, öyle bir hayalleri yok. Bu ülkeye yapılan, bu millete yapılan, bu devlete yapılan ihanetlerin hesabını mutlaka ve mutlaka soracağız."

Bakan Zeybekci, miting sırasında ilçeye yüksekokul kurulmasını isteyen bir vatandaşa, Pamukkale Üniversitesinin 46 bin öğrenciye ulaştığını belirterek, üniversitenin dar bir mahalde sıkışıp sıkışıp kalmasını istemediklerini, ilçelere dağılmasını arzu ettiklerini ve bunun için gerekli çalışmalara başlandığı bildirildi. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com