Ekonomi Bakanı Zeybekci, Kütahya'da:

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Kütahya'da:
Burada eski tuğla ocakları vardı. Cumartesi veya pazar günleri bir gün çalışmaya, yevmiye almaya giderdik. İşçi pazarında inşaata gitmek için beklerdik. Kütahya bizim için güzelliklerin olduğu bir yerdi''

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ''(Kütahya) Burada eski tuğla ocakları vardı. Cumartesi veya pazar günleri bir gün çalışmaya, yevmiye almaya giderdik. İşçi pazarında inşaata gitmek için beklerdik. Kütahya bizim için güzelliklerin olduğu bir yerdi'' dedi.

Zeybekci, çeşitli açılış ve temel atma töreni için geldiği Kütahya'da, Vali Şerif Yılmaz'ı ziyaret ederek Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

Lise yıllarını Kütahya'da geçirdiğini anmsatan Zeybekci, 12 Eylül 1980 Darbesi'nin yaşandığı gün burada olduğunu söyledi.

Okul arkadaşlarıyla üniversite kayıtlarını yaptırmadan önce Kütahya'da toplanıp, diplomalarını aldıktan sonra gitmeyi düşündüklerini belirten Zeybekci, şunları kaydetti:

''Diplomalarımızı aldık, bir gece daha arkadaşlarla kalalım derken darbeye yakalandık. Mecburi olarak okulumuzun yurdunda bir iki gün daha kaldık. O gün resmi olarak ilişiğimizin kesildiği gündü, bugün de 34 yıl sonra resmi olarak Kütahya'ya geldik. Bir Kütahyalı gençten daha fazla buranın sokaklarını bilirim. Ara yollarını, caddelerini bilirim. Yaya olarak çok yürüdüğümüz için. Burası bizim en güzel hatıralarla hatırladığımız bir şehir. Pınarları, camileri, mesirelik yerleriyle. Tuğla ocaklarını hatırlarım. Tuğla ocaklarında hafta sonları çalışırdık. Burada eski tuğla ocakları vardı. Cumartesi veya pazar günleri bir gün çalışmaya, yevmiye almaya giderdik. İşçi pazarında inşaata gitmek için beklerdik. Kütahya bizim için güzelliklerin olduğu bir yerdi. Buradan üniversiteye gittik. Zaman zaman gelirdik. En son AK Parti'nin kuruluş yıl dönümünde görevli olarak gelmiştim.''

Vali Yılmaz da Zeybekci'yi bu ilin bakanı olarak gördüklerini ve kendilerini gururlandırıp, onurlandırdığını dile getirdi. Yılmaz, kentte bugün yapılacak açılış ve temel atma töreninde kendilerini yalnız bırakmayan Bakan Zeybekci'ye teşekkür etti.

Daha sonra Yılmaz, Bakan Zeybekci'nin 1980 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduğu diplomayı, kendisine takdim etti.

Muhabir: Hadi Şengül
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com