Ekonomi Bakanı Zeybekci, Kütahya'da:

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Kütahyada:
"Ne zaman millet, milli adımlarla bir yere doğru çıktı, bunlar çullandı, milletin başına. Şimdi yine Türkiye devasa milli adımlarla bir yere gidiyor. Dünyada bu kadar, arka arkaya gelişme sadece Türkiye ve Çin'de var. Kalkınmada ikisi, ihracatta ikisi. Tü

KÜTAHYA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Ne zaman millet, milli adımlarla bir yere doğru çıktı, bunlar çullandı, milletin başına. Şimdi yine Türkiye devasa milli adımlarla bir yere gidiyor. Dünyada bu kadar, arka arkaya gelişme sadece Türkiye ve Çin'de var. Kalkınmada ikisi, ihracatta ikisi. Türkiye tavan yaptı, Gezi olayları başladı" dedi. 

Bakan Zeybekçi, Gediz ilçesinde partisinin seçim bürosunda yaptığı konuşmada, kendisi için ayrı bir önem ve anlam ifade eden Kütahya'nın 4 yıl boyunca ekmeğini yediğini, suyunu içtiğini anlattı. 

Hayatının en can alıcı noktasını Kütahya'da geçirdiğini ve 1980 darbesinde Kütahya'da bulunduğunu belirten Zeybekci, "Kütahya bizim için hakikaten gönlümüzün sızıntısıdır" diye konuştu.

Denizli Belediye Başkanlığı döneminden bahseden Zeybekci, şunları kaydetti: 

"Büyük ustamızdan öğrendiğimiz şekilde belediyecilik yaptık. Dünyanın en önemli, dünyanın en başarılı ve bu işi en iyi bilen belediyecisi Recep Tayyip Erdoğan'ır. Ondan öğrendik. Onun tarif ettiği gibi yaptık ve bugün Denizli herkesin örnek gösterdiği bir şehir haline geldi. Türkiye'yi dolaşırken artık, çocuklar bile biliyor. Bir beldeye, bir ilçeye, bir şehre girerken, inanın çocuklar kendi aralarında tahminde bulunuyorlar, 'burası AK Partili', 'burası AK Partili değil'. Yüzde yüz biliyorlar. Girerken anlıyorsunuz... Gediz'e girerken de burada AK Partili bir belediye var, burada 'ak' bir belediye var diye kendini gösteriyor."

 

- Kendilerini, duvar yazılarıyla ele verdiler

 

Zeybekci, Türkiye'nin çok anlamlı dönemlerden geçtiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu: 

"Türkiye, çok anlamlı zamanlardan geçiyor. O, 60 ihtilali, 71 Muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat... 28 Şubat, bütün kötülüklerin anasıdır. 28 Şubat'ta gelip de, 'Öyle bir şey yaptık ki, etkisi bin yıl sürecek' dediler. Neden 'bin yıl' dediler? Anlamı vardı çünkü. Biz bu topraklara geleli bin yıl olmuştu. Biz bu topraklara geldiğimizin bin yılının bedelini, 'önümüzdeki bin yıl boyunca zulümle ödeteceğiz' demekti o. Çünkü kendilerini asıl ele verdikleri, bu en son gezi olaylarında İstanbul'da duvarlara ne yazdılar? 'Zulüm 1453'te başladı'. O, 28 Şubat'ta 'bin yıl etkisi sürecek' diyenler için de onlar, 'zulüm 1071'te başladı', diyorlardı. Onlar intikam peşindeydi, bugüne kadar olduğu gibi. Çünkü onlar satılmış beyinlerdi, birilerinin maşalarıydı. Ne zaman millet, milli adımlarla bir yere doğru çıktı, bunlar çullandı, milletin başına. Şimdi yine Türkiye devasa milli adımlarla bir yere gidiyor. Dünyada bu kadar, arka arkaya gelişme sadece Türkiye ve Çin'de var. Kalkınmada ikisi, ihracatta ikisi. Türkiye tavan yaptı, Gezi olayları başladı. Satılmışlardı çünkü, akıllarını, vicdanlarını ve ruhlarını satmışlardı birilerine veya birilerinin doğrudan adamıydı. İstanbul'u yakmaya kalktılar. Taksim Meydanı'nı, Beyoğlu'nu, Ankara'da Kızılay'ı, Kuğulu Park'ı, İzmir'de Karşıyaka'da, Konak'ta, Alsancak'ta... Kütahya'ya yapabildiler mi bilmiyorum. Herhalde Kütahyalılar yürütmemişlerdir onları?"

 

- "Maalesef çok üzüldüğümüz yerden saldırıldık"

 

"Baktılar, gördüler, karşıdan saldırınca olmuyor" diyen Zeybekci, şöyle devam etti: 

"Bu sefer dediler ki 'dibinden, yakından saldıralım. Aynı dairede olanlar bunlara saldırsın' diye. Maalesef çok üzüldüğümüz yerden saldırıldık. Bu sözlerim hiçbir zaman için kardeşlerime değildir. Bir grup, yani binde bir bile olmayacak, maalesef birilerine alet olmuş, birilerine kendi dimağlarını satmış olanların aynı şekilde yaptıkları, oynadıkları oyunla 17 Aralık oyunlarını tezgahladılar. 'Türkiye'yi dünyada itibarsızlaşma, Türkiye'yi yalnızlaştırma, Türkiye'yi başka yerlerde gösterme'. Bakın topyekun alın, şöyle alın; 'Halk Bankası, Fatih Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, bazı siyasetçilerin yakınlarının yolsuzluğu.' Birbiriyle alakası var mı bunların? Birbiriyle alakası olmayan şeyleri bir araya getirdiler, aynı çuvalın içine koydular, çete dediler utanmadan, arlanmadan 'Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı da çetenin başı' diye mahkeme götürmeye kalktılar. Bu ihanetlerin en büyüğüydü. Direkt böyle hedefe saldırılan, direkt kalbe, bugüne kadar ki bütün bu projelerin, saldırıların altında yatan şey de Recep Tayyip Erdoğan'ı alt etme projesidir, bunların tamamı. Çünkü Türkiye'nin bu kalkınmasını, Türkiye'nin yürümesine tek tek böyle bütün alanlarda bankacılıkta, finansta, bilimde, üniversitelerde, havacılıkta, ulaştırmada, ihracatta, sanayide, ekonomide, bankacılıkta tek tek uğraşmaktansa direkt kafayı vurduğun zaman bitiyor zaten. Öyle mi? Akıllılık bu, işte onu yapmaya çalıştılar. Allah'a hamdolsun oyun bir daha bozuldu."

Zeybekci, şunları şöyledi: 

"Türkiye'de taş üstüne taş koyan insanların tamamını derdest etmeye kalktılar. Türkiye'yi itibarsızlaştırmak dünyada... Onların istediği de buydu. Allah'a şükür ki Başbakanımız var. Onun aslanlar gibi duruşu var. O dirayetli duruşuyla, bunların karşısında duruşuyla bütün pislikleri şimdi paçalarından aka aka milletin içinde dolaşmaya başladılar. Montajlar, şunlar, bunlar... Bugün gelirken bir tanesini dinledim. Şimdi konuşan orada Bilal Erdoğan diye konuşuyor, ses Tayyip Erdoğan. Bu kadar da beceriksiz montaj yapıyorlar. Bu kadar ellerine ayaklarına dolaştırıyorlar. Üstat Sezai Karakoç öyle demiş; 'Ne yapsalar boş, göklerden inen bir karar vardır."

 

- "2023 hedefinin doğum sancılarını yaşıyoruz"

 

Türkiye'nin hedefinin belli olduğuna değinen Zeybekci, "Hedef 2023. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi. 500 milyar dolar ihracat. 150 milyar dolar hizmet geliri. Yani müteahhitlerimiz, turizm, sağlık bu tarz gelirlerimiz. 830 milyar dolardan 2 trilyon dolara çıkmış olan milli gelir. Kişi başına 10 bin 800, Allah'ın izniyle 25 bin dolar. Türkiye, buraya gelecek. Türk Hava Yolları, kim ne derse desin dünyada bir numara olacak. Türkiye, inşallah o kültür coğrafyasındaki eski ecdadın ruhunun olduğu yerlerde de kendine yakışır adımlar atacak. Bunların doğum sancılarını yaşıyoruz. Bu doğum sancılarını yaşarken de tabii ki böyle olumsuzluklar da görüyoruz. Biz Yunus'un evlatlarıyız. Biz şu anda Yunus Emre'nin dolaştığı topraklardayız. İnşallah toz duman da geçecek, bugünler de geçecek. 30 Mart'an sonra biz o yüzde 99.9 olan o cemaat veyahut o grubun içindeki kardeşlerimizin tamamıyla kenetleneceğiz, yine kucaklayacağız, yine can ciğer olarak yolumuza devam edeceğiz. Ama bu ihanetin de hesabını soracağız" ifadelerini kullandı. 

Daha sonra Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Bakan Zeybekci'ye, Gediz Ansiklopedisi ile çini tabak hediye etti.

Zeybekci'ye, TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy ve diğer ilgililer eşlik etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com