Ekonomideki depremin esas sebebi ne?

Ekonomideki depremin esas sebebi ne?
CNN Türk ekranlarında Ebru Baki'nin moderatörlüğünü gerçekleştirdiği Ekonomi Özel programında 'Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun ardından sarsılan ekonomideki ani değişimin sebebi masaya yatırıldı.

Emin ÇapaProf.Dr Taner Berksoy ve Prof.Dr. Seyfettin Gürsel'in görüşlerini paylaştığı programda, kurdaki yükselişin ekonomik değil, siyasi gelişmelere bağlı olduğu konusunda hem fikir olurken, Başbakan Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları da ele alındı.

17 Aralık operasyonu sonrası AKP Hükümeti, operasyonun ekonomiye büyük zarar verdiği ve esas amacın da bu olduğu açıklamasında bulundu. AKP'nin 'Operasyon ABD ve İsrail'in komplosudur' iddiasına Prof. Dr. Seyfettin Gürsel, Türkiye'deki ekonomik depremin, AKP'nin 'Bize komplo kuruyor' iddiasında bulunduğu  ABD ve İsrail'i de ekonomik olarak etkileyeceğini, bu yüzden de gerçekçi olmadığını savundu.

BU BİR KOMPLO TEORİSİDİR

Gürsel sözlerine,'Bu komplo hikayesi. "Birileri dışarıdan düğmeye bastılar çünkü büyümemizi istemiyorlar açıklaması bana katiyen inandırıcı gelmiyor." Bu mümkün değildir.' şeklinde devam etti.

EKONOMİK KRİZİN SEBEBİ YARGIYA MÜDAHALE

Türkiye'de operasyon sonrası baş gösteren ekonomik krizin esas sebebinin ise; bu komplo teorilerinin çok ötesinde, Hükümet'in yargıya müdahalesinin yarattığı depremin neden olduğunu ifade eden katılımcılar, yaşanan ve büyüyecek olan krizin çıkış noktası olarak Erdoğan'ın izlediği politikayı gösterdi.(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com