Ekonomik kriz lezbiyenleri de vurdu

Ekonomik kriz lezbiyenleri de vurdu
Yunanistan'ın Midilli Adası, Skala Eressos Köyü'nde düzenlenen ve lezbiyenlerin buluşmasına sahne olan Uluslararası Kadın Festivali'ni ekonomik krizi vurdu.
Geçmiş yıllarda ortama 1200 lezbiyenin katıldığı festivale, Yunanistan ve Avrupa'da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle sadece 700 kişi yer aldı.
 
12. Uluslararası Kadın Festivali için, 8-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın birçok yerinden lezbiyen Skala Eressos Köyü'ne geldi. Aralarında Avustralya, Hollanda, Avusturya, Belçika, Türkiye, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İzlanda, İran, İrlanda, Letonya, Meksika, Yeni Zelanda, Norveç, Rusya, Slovenya, İsveç, İsviçre, İngiltere ve Amerika'nın da olduğu ülkelerden gelen lezbiyenler kutlamalara ve çeşitli etkinliklere katıldı. Eski dostlarla bir araya gelmek ve yeni arkadaşlıklar kurmak amacıyla gelen lezbiyenler Midilli'de iki hafta boyunca gönüllerince eğlendi. Organizasyonunu turizmci İoanna Savva'nın yaptığı festival kapsamında açık hava sinema gösterimleri, Yunan ve Akdeniz halkları resim, fotoğrafçılık ve el sanatları sergileri, moda şov, canlı DJ performanslar, gece kulübünde eğlenceler, dans partileri, geziler, seminerler ve atölye çalışmaları gibi etkinlikler yapıldı. Lezbiyenler, kadınlara özel otellerde konakladı, lezbiyen barlarında eğlendi ve etkinlik boyunca sahne alan kadın sanatçıları izledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com