“Ekonomik kriz Suriye'yle örtbas ediliyor”

“Ekonomik kriz Suriye'yle örtbas ediliyor”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüştüğü Çin Komünist Partisi Polit Büro Üyesi Li Yuencao, Türkiye'de ekonomik kriz olduğunu ileri sürdü ve bunun Suriye politikasıyla örtbas edilmeye çalışıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çin ziyaretinin ikinci gününde Çin Komünist Partisi Polit Büro Üyesi Li Yuencao ile görüştü.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çin temasları sırasında gündeminde yine Türkiye'deki başlıklar vardı.
 
AYGÜN KRİZİ
 
Kılıçdaroğlu, öldürülen 3 PKK'lı kadın için düzenlenen taziye törenine katılan ve söz konusu törenden Twitter yoluyla fotoğraf paylaşan Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü hedef aldı.
 
CHP Genel Başkanı, "Herkes sorumluluğunu bilmeli, Ankara'ya gidince konuşacağız" diyerek Aygün'ü uyardı.
 
Kılıçdaroğlu "Siyasette herkesin sorumlu davranması gerek, sorumluluk boş bir kavram değil" ifadelerini de kullandı.
 
Tüm partililerin CHP'nin kurallarına uyması gerektiğinin altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu, "Ankara'ya dönünce bakacağız" sözleriyle Aygün'e sert bir mesaj gönderdi.
 
'KRİZİ SURİYE İLE ÖRTÜYORLAR'
 
Kılıçdaroğlu'nun Çin Komünist Partisi’nden yetkililerle yaptığı görüşmelerdeyse gündem Suriye oldu.
 
Ana muhalefetin Suriye politikasına destek veren Çin Komünist Partisi yetkilileri, "Başka ülkelerin içişlerine karışılmaması gerekir" görüşünü savundu.
 
Türkiye'de ekonomik kriz olduğunu ileri süren Polit Büro Üyesi Li Yuencao, bunun Suriye politikasıyla örtbas edilmeye çalışıldığını iddia etti.
 
Söz konusu görüşmelerde iki partinin gençlik ve kadın kollarının ortak çalışmasının öneminin de altı çizildi. Bu çerçevede önümüzdeki günlerde Çin'den bir heyetin Türkiye'ye gelmesi konusunda mutabakat sağlandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com