Ekonomiye katkısı büyük proje; Kütahya Modern

Ekonomiye katkısı büyük proje; Kütahya Modern
İzka İnşaat ve Kütahya Belediyesi işbirliği ile yapımı devam eden proje Kütahya Modern, insanlara rahat yaşam alanları sunarken, şehir ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

İstihdam alanını genişleten ve yararlı iş gücünü arttıran projede 8 bin 500 ton demir ve 110 bin metretüp beton kullanılıyor.
Kütahya Modern, zengin bitkiler ile süslenmiş özel peyzaj konsepti, yeşil alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve 7-24 güvenlik sistemi ile Kütahya’da ilkleri yaşatacak nitelikte olduğunu belirtildi.

‘İnsan Canından Daha Değerli Bir Şey Yok’ düşüncesi ile hareket ettiklerini belirten İzka İnşaat Kurumsal İletişim Koordinatörü Sedef Dugalı, "Son deprem yönetmeliğine uygun inşaat sistemi, Fore Kazık ve Tünel Kalıp Sistemi ile binalarda depreme karşı olağanüstü koruma sistemi geliştirdik. Her bir bloğun altına özel olarak çakılan 212’şer adet Q-80 çapındaki Jet-Grout kazıklar ile depreme karşı korumayı arttırdık. Tünel Kalıp Sistemi sayesinde tüm duvarlar betonarme taşıyıcı olmaktadır’ dedi.Hedef ; Sadece ‘Yeni Bina’ değil, ‘ İçinde Güven ile Yaşanan Çevresine Yararlı Yeni Binalar" dedi.

Dugalı, çevreye karşı da yararlı ve duyarlı yapılar inşa ettiklerini ifade ederek, "Güvenli bir yaşamın yanı sıra, çocuklara özel alanlar ve aile konsepti projenin öne çıkan özellikleri arasında. Geniş metrekareli daireler ve kullanılan kaliteli malzemeler ile yaşam alanlarının rahatlığı önemsenmiş. Kışın sıcak, yazın ise serin olacak şekilde özel bir ısı yalıtım sistemi ve mantolama sistemi uygulanan binalarda, katlar arasında da ses ve ısı yalıtımı yapıldı" diye konuştu.

"SATIŞLARA YOĞUN İLGİ"
Dugalı, şunları kaydetti: "Örnek daireyi gezmek ve proje maketini görmek için satış ofisine gelen ilgi oldukça fazla.Konsepte özel 3+1 örnek dairede malzeme kalitesinden ödün verilmemiş. Son teknolojiye uygun ankastre ürünler bulunan dairelerde ailelerin yaşayabileceği geniş alanlara da yer verilmiş. Satış ofisinin tam ortasında yer alan özel proje maketi ise hareketli ışıkları ile görenlerin ilgisini çekiyor."

"GÜVENLİ VE SAĞLIKLI YAŞAM"
Kütahya Modern'in güvenli ve sağlıklı bir yaşam merkezi olacağını dile getiren Sedef Dugalı, "Çocukların bilgisayar ve TV bağımlılığından uzaklaşıp, aileleri ve arkadaşları ile iç içe, komşuluk ilişkilerini öğrenerek büyümelerini sağlamak amacı ile projede çocuklara özel oyun alanları ve yeşil alanlar oluşturulmuş, Çocuk oyun alanları ise, 3-7 yaş arası ve 7-12 yaş arası çocuklara özel ayrı ayrı tasarlanmış. Kütahya Modern ile ‘Su Oyun Parkı- ve ‘Çocuk Oyun Alanları’ ile güven ile büyüyen, eğlenen, arkadaşlık ve komşuluk ilişkilerini öğrenen bir gelecek hedeflenmekte" ifadelerini kullandı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com