Ekranda Bani Güven - Bağış Kapışması

Ekranda Bani Güven - Bağış Kapışması
Devlet Bakanı Egemen Bağış NTV ekranlarında Banu Güven'in sorularını yanıtladı. Programa Güven ile Bağış arasındaki gergin yumurta diyaloğu damga vurdu.
İlk ses getiren yumurtalı protesto eylemine maruz kalan Egemen Bağış, protestoculara dava açtığı için tepki toplamıştı. Banu Güven'e konuk olan Bağış söz yumurta ve açtığı dava ile ilgili sorulara gelince ilginç diyaloglar yaşandı. Güven, yumurtalı protestoların iktidarı hedef alan bir tavır olduğunu söyleyince Bağış sinirlendi.

Banu Güven: Aramızda şöyle bir fark var, siz iktidarı temsil ediyorsunuz, siz bir siyasetçisiniz' dedi.

Egemen Bağış: Yani ben iktidarı temsil ettiğim için yumurta atılmayı hak ediyorum öyle mi? Ya böyle bir şey olabilir mi Banu Hanım gözünüzü seveyim?

Banu Güven: Şu yüzden, kimsenin hoşuna gitmez yumurta veya pasta yemek ancak biz birçok ülkede siyasetçilerin örneklerini gördük, siz de haberlerde izlemişsinizdir, bir protesto yöntemi olarak dünyanın her yerinde siyasetçilere karşı kullanılmıştır.

Egemen Bağış: İngiltere'de yumurta attığı için ceza almış kişiler vardır, başka AB ülkelerinde de... Dünyanın her yerinde suçtur bu.

İşte o anlar:TÜRK POLİSİ AVRUPA POLİSİNDEN DAHA MERHAMETLİ
Devlet Bakanı Bağış, öğrencileri polisin coplamasına "Avrupa'daki polisin tepkisine bakarsanız bizim polisin daha merhametli olduğunu görürsünüz" yorumunu yaptı.

"Benim ilk karşılaştığım protesto değildi, farklı protestolara maruz kaldım. Hiçbir zaman da o kadar ciddi, ulusal medyaya yansıyacak bir mesele olmadı. Eskişehir'de genç kardeşlerim protesto etmek istedi, güvenlik görevlileri susturmaya çalışınca 'Durun, AB standartlarında herkesin iki dakika protesto etme hakkı vardır' dedim ve genç kardeşime 'Söyle, sıkıntın ne?' diye sorduğumda 'Benim sana söyleyecek bir şeyim yok' deyip salonu terk etti. Bahçeşehir Üniversitesi'nde de benzer protestolara karşılaştım, orada da sabrettim.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com