Ekranlara dönüyorum!

Ekranlara dönüyorum!
Usta gazeteci Uğur Dündar, Mersin'in Tarsus İlçesi'nde Medya Mensupları Derneği'nin konuğu oldu.
Dündar, "Dünya cenneti olan ülkemizde bizi kötü yönetenler, bu ülkeyi soyup soğana çevirenler, hepimize cehennem hayatı yaşatıyorlar. Bizim kime zararımız var? Halka kötülük yapanlara zararımız var. Demek ki kötüler bizi istemiyor" dedi.
 
Tarsus AVM'de gerçekleştirilen organizasyona Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Atilla Sertel, Tarsus Medya Mensupları Derneği (MEDYAD) Başkanı Okan Çalışkan, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili İsrafil Avcı, Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. 
 
'EKRANLARDAN UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR'
 
Açılış konuşmalarının ardından 'Türkiye seninle gurur duyuyor', 'Adam gibi adam' sloganları ile kürsüye çıkan Uğur Dündar, suni gündemlerle toplumun oyalandığını, iki yıldır mesleğinden uzak tutulmaya çalışıldığını öne sürdü. 
 
Yaptıkları televizyon programı sayesinde Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında büyük paya sahip olan Mersin Limanı'ndaki Nusrat Mayın Gemisini kurtardıklarını anlatan Dündar, "Bizi ekranlardan uzak tutanlar Nusrat olayına yaptığımız katkıyı, sizleri zehirleyen, paranızı pulunuzu, ülkeyi soyup soğana çevirenlere karşı yatığımız mücadeleden hoşlanmayanlar, istemeyenlerdir. Bizim kime zararımız var? Bizim bir tek halka kötülük yapanlara zararımız var. Demek ki kötüler bizi istemiyor. Çok doluyum, saatlerce konuşabilirim. Bize bu güne kadar verdiğiniz destek için teşekkürler, çünkü sizin desteğiniz olmasa bizler bir hiçiz. Sırtımızı dayayacağımız tek güç var; sizlersiniz. Sahip olduğum her şeyi, mutluluğumu size borçluyum. Sizden aldığım desteğin gücüyle ayakta duruyorum. Son nefesimi verinceye kadar sizlere asla ihanet etmeyeceğim" diye konuştu. 
 
'BARIŞ SÜRECİ DEĞİL, İSRAİL İÇİN'
 
"Bu süreç; Erdoğan yada İmralı'daki Öcalan tarafından ortaya atılmış bir süreç değildir. Doğrudan ABD ve İsrail'in ortaya attığı, İsrail'in güvenliği için uygulanan bir projedir, dayatmadır" iddiasında bulunan Dündar, şunları söyledi:
 
"Erdoğan ve Öcalan'a bu rol verilmiştir, onlarda bu rolü, milleti aldatarak oynamaktadır. Bunların amacı ileride Kuzey Irak'takine benzer federatif bir yapı kurmak, Suriye'yi de buna dahil edip, büyük Kürdistan'ı kurmak istiyorlar. Bu plan batı medyasında yıllardır söyleniyor. Büyük Kürdistan'ın patronu da Barzani olacak. Çünkü Barzani, ABD'nin en sadık kulu, İsrail'in güvencesidir. Bunu bilin ve bu oyunun farkına varın. Kuzey Irak'taki petrol zenginliğini bize havuç olarak gösteriyorlar, ama bu petrolü sömürecek olan yine emperyal güçlerdir. Ortadoğu'daki Müslüman Kardeşler eksenine güvenemedikleri için böyle bir Kürdistan Federasyonu kurmanın peşindeler. Bu federasyon arkasını kime dayayacak? Tabi ki bölgenin en büyük askeri potansiyeline sahip Türkiye'ye dayayacak. Çünkü Barzani tek başına ne Irak'a ne de diğer Şii ülkelerin yönetimlerine kafa tutamaz. Dolayısıyla sırtını Türk askerine dayayıp, Türkiye'nin başını beladan başka belaya sokacak. Bunun adı barış, çözüm süreci değil. TC üniter yapısının çözülüm sürecedir."
 
'EKRANLARA DÖNÜYORUM'
 
Daha sonra yine söz alan Atilla Sertel son olarak "Uğur Dündar'ı ekranlarda ne zaman görüyoruz?" sorusuna yanıt istedi. Dündar da "Adı pek duyulmamış yeni bir kanalda, bir babayiğit çıktı 'Gel burada haberleri özgürce yap ve sun' dedi. 'Seyrederim' derseniz ona göre adım atayım. Mesaj alınmıştır. Sizin için varım. Ne yaptıysam sizler için, ne yapacaksam yine sizler için" diye konuştu. (AAE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com