Ekrem Dumanlı, Koç'u görmeyenleri eleştirdi

Ekrem Dumanlı, Koç'u görmeyenleri eleştirdi
Zaman Gazetesi yazarı Ekrem Dumanlı'nın, Mustafa Koç çıkışı şaşırttı. Dumanlı, Koç'un Gezi Parkı olayları ile ilgili açıklamalarını görmeyen ana akım medyayı topa tuttu.

Zaman yazarı Ekrem Dumanlı, bugünkü köşesinde, Mustafa Koç'un Gezi olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamaları görmeyen gazeteleri eleştirdi.

İşte Ekrem Dumanlı'nın köşe yazısından ilgili bölüm:

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, gazetelerin ekonomi editörleriyle bir araya geldi. Gezi olayları sonrasında Koç ile ilgili ağır ithamlar yapılmıştı. Mustafa Bey bunlara cevap verdi. İlginçtir; bazı gazeteler bu açıklamaları ya hiç görmedi; ya da iç sayfalarında küçük bir yer ayırdı. Hatta Koç röportajına yer verenler için “Neden haber yaptınız?” şeklinde salvolar yapıldı. Açık söyleyeyim: Türkiye’nin en büyük firması hakkında bu kadar suçlama varken firmanın başındaki kişinin her söylediği haberdir. Sevseniz de haberdir, sevmeseniz de. Asıl soru şudur: Bu nasıl gazetecilik ki itham söz konusu olduğunda yeri göğü inlettiğiniz halde, söz savunmada olunca derin bir sessizliğe bürünüyorsunuz? Böyle gazetecilik olur mu?
 
Ekrem Dumanlı'nın köşe yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com